| olimpia_2275 a întrebat:

ma tot cert cu prietenul meu, e foarte gelos si nu ma lasa sa fac nimic.Eu mereu faceam ce zicea el, nu mai ieseam cu prietenii stateam numai acasa. M-a sunat sambata seara si nu i-am raspuns ca nu aveam telefonul langa mine si mi-a trimes un msg unde imi zicea:de ce nu raspunzi ai treaba sa vorbesti cu altu.La o jumatate de ora l-am sunat eu si a inceput sa tipe la mine ca de ce nu raspun la telefon, ca stiam ca el e foarte gelos si nu suporta sa ma vada cu altu. Dar problema e ca eu nu am fost cu alt baiat si chiar nu-l inteleg ca m-a sunat aseara ca a auzit ca l-am inselat cu altu.Chiar nu mai stiu ce sa fac m-am saturat cand eu i-am explicat de nenumarate ori ca il iubesc si am fost doar a lui el a fost singurul baiat cu care m-am culcat.Chiar nu mai stiu ce sa fac ca sa inteleaga ca il iubesc mult de tot si sa isi schimbe comportamentul fata de mine sa nu mai fie asa gelos.

Răspuns Câştigător
| Dan a răspuns:

Olimpia, daca imi dai voi sa iti spun pe nume, asa sunt unii baieti, mai gelosi, trebuie sa il intelegi.Incercati sa va impacati, cauta sa ii spui, ca nu prin urlete si vb urate se rezolva problema dintre voi. Poate trebuie sa vb mai mult cu el pe mobil sau mess.Succes si fi mai activa! :) Pentru relaxare vezi aici http://clubulprietenilor.wordpress.com/

8 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Ce nesimtitta esti alinutza 1996
nu ca mas supara ca ti-am dat un punct in plus dar totusi prea de totwinking
n-am mai avzut om ca tine
in fine nesimtirea e nesimtirewinking

| mihaela_7412 a răspuns:

Asa e si pr meu mai ale cand ne certam imi skoate ochii cu fostul meu prieten si nu il mai suport nu ai daca el nu vr sa te inteleag poti sa stai si in cap ca tot cum crede el face si zice si nu isi da sema ca il iubesti, mai bine nu il mai bag in semana si incearca sa il tratezi cu indiferenta si ai sa vezi ca isi va da seama

| cosminbacau a răspuns:

Renunta la relatia cu el. O sa iti aduca nefericire. O relatie trebuie sa se bazeze in Primul Rand pe incredere. Daca nu exista asa ceva, nu are rost sa te complici. Poate maine poimaine vii cu o intrebare gen "Care este cel mai bun fard pentru acoperirea vanatailor". Pupici si capul sus, viata e prea frumoasa sa o traim urat.

| Aniii a răspuns:

Poate ca el te inseala pe tne.Deaia nu te lasa sa iesi cu prietenii tai ca sa nu il vezi.Incearca sa aveti o discutie fata`n fata si sa rezolvati problemele. Iar uh chiar din contra ar trebui sa iesi, daca nu te lasa singura macar sa mergeti impreuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm, aceiasi poveste ca si a mea, sincer o citesc si ma intreb daca nu am scris eu acest topic... in fine, zic eu ca te iubeste, dar nu are incredere in tine, ar fi fost bine sa specifici si de cat timp sunteti impreuna, oricum sa-ti spun ce am facut eu...
La inceput era ft gelos, nu puteam sa ma duc nici pana la dus fara ca sa-i zic, nici pana la market, daca primeam un apel de la familie, el o tinea pe a lui ca era un fost iubit, pana la urma am inceput sa vb ft mult cu el, mereu il telefonam si ii ziceam inainte de a face ceva, nu era ora sa nu vb, practic ne sunam in medie de 20 de ori pe zi, dupa o luna jumate de cand ne intalneam, am intalnit revelionul la el acasa, asa ca peste o saptamana de la revelion, m-am mutat la el, parintii erau contra, am avut si certuri cu ei, ca-mi ziceau ca nu mai sunt fica lor ca suna la politie ca pe atunci eram minora aveam17, in acele momente el ft mult s-a atasat de mine si eu de el, m-a sustinut ft mult, si a inteles ca il iubesc enorm, acum am revenit acasa----asta pana ce pleaca ai mei iar cu afacerile, astept cu nerabdare sa traim iar impreuna, parintii deja s-au obisnuit cu ideia si il stimeaza si pe el... Acum deja are incredere in mine, desi il sun la fiecare ora si mereu ii zic ce fac, ma suna si el si mereu stiu unde e, ma lasa o data in saptamana cu prietenii, si stie ca il iubesc. si suntem fericiti impreuna, ba chiar azi am implinit 9 luni de cand ne intalnim, si suntem mandrii unul de altul fata de devotamentul meu...

Sfatul meu este comunicati mai mult, petreceti timp mai mult impreuna, cand sunteti fiecare la casele lui, tine mereu celularul langa tine (asa faceam si eu, ba mai mult, il legam de mana cand ma culcam si il dadeam pe silentios ca sa simt cand suna ca de auzit-nu merge cand dorm) si incearca sa-i explici ca tu nu l-ai schimba pentru nimeni si nimic in lume. te-am pupat si succese!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi cat te tin picioarele, eu taraiesc asa de foarte multi ani si am incercat tot ce mi-a stat in cale dar fara rezultat. Comunicare, cearta, pana am ajuns sa ma inbolnavesc iar acum fac atacuri de panica din cauza asta. Acum nu mai am voie nici sa mai vb pe internet ca nu ma lasa ca cica am amant pe internet asa ca fuuuuugi

| InNa_9572 a răspuns:

Pfff parerea mea este ca el chiar te iubiilove struck.Eu cred ca dac nu ar fi gelos at nu te-ar iubiilove struck. Poate ca el vrea sa stie tot despre tine si sa fie sigur ca nu iti bati joc de el.Eu konsider ca si tu ai vrea sa stii asta nu? Incearca sa comunici cat mai mult cu el si sa i sp tot si cred ca lucrurile se v-or schimbalove struck:*succeslove strucklove strucklove struck:*

| deea_8068 a răspuns:

Daca zici ca e primul e mi se pare normal sa fie putin gelos...insa prea multa gelozie intr'o relatie nu duce decat la certuri si suferinta, daca nu ii dai motive sa fie gelos nu inteleg de unde atata geloziehappy totusi tu ai viata ta si el a lui sunteti tineri si trebuie sa va traiti viata asa cum vreti voi, nu el sa ti'o organizeze cum vrea el. e prea posesiv eu asta cred