| DangerForYou a întrebat:

Pentru circumferință 13.2 cm, ce prezervativ se potrivește mai bine? Cel cu diametrul 64mm sau 60mm?

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Sfatul meu este să-l alegi pe cel de 60mm, pentru că mărimea ta este la mijlocul dintre 60 și 64 mm se va potrivi perfect. Nu te va strânge și nici nu-ți va cădea. Însă la cel de 64 mm există un risc să-ți alunece.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur pe un penis cu diametrul de circa 4, 0-4, 2 cm sepotriveste un prezervativ a carei marime este 52-54 sau notata cu litera "L". Prezervativul cu latimea aplatizata de 60-64mm va fi extrem de mare/larga si in mod absolut sigur nu va sta pe penis si va avea tendinta de a aluneca si chiar sa fie "pierdut in vagin" in timpul sexului. Prezervativul prezentat de tine se potriveste pe penisuri cu grosimea mare sau foarte mare, cu diametrul de peste 5, 0-5, 5 cm adica cele care au o circumferinta de peste 15-16 cm. Succes in alegerea marimii potrivite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-le pe-amandoua, apoi pe viitor o sa stii care din ele ti se potrivesc mai bine. E ca la masina: depinde de turatie, de aderenta, de caii putere... Altfel faci pana cand ti-e lumea mai draga. Si nu vrei sa faci pana!

| VladutAnghel a răspuns:

Nu ai cum sa ai circumferinta de 13.2 cmlaughing

| escovici a răspuns:

L = 2πR
R = D/2