| RoBeRtO25 a întrebat:

Prietena mea cu care sunt de 3 saptamani mi se pare ca inca mai tine la fostul iubit. Ea imi zice ca ma iubeste dar nu stiu ce sa mai cred. Voi ce ziceti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Odata ce iubesti pe cineva cu adevarat,chiar daca drumurile se despart din cine stie ce motive,iubirea nu dispare brusc,poate tine dar asta nu insemna ca nu tine si la tine,tot ce ai tu de facut este sa ii acorzi sprijin moral, sa fi alaturi de ea si treptat va uita complet de fosta iubire si va fi doar pentru tine, dar pentru asta trebuie rabdare si in nici un caz ochi scosi, nu trebuie sa pomenesti nimic de trecut, prezentul si viitorul sunt cele care conteaza

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tot cei posibil sa il mai iubeasca pe fostul, numai ea stie ce este in sufletul ei dar trebuie luata in calcul si varianta asta:si-a facut un nou prieten[adica tu] cu speranta ca il va uita pe fostul si poate chiar isi da silinta sa-l uite

| Azµre a răspuns:

Ok, ce pretenții poți să ai la ea acum? abia sunteți de 3 săptămână, dă-i timp să uite, și să se atașeze de tine! Nu mai aduce vorba de foști iubiți! Mai rău faci! Iubește-o, ai grijă de ea și evită acest subiect!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu poate sa te iubeasca dupa 3 saptamani! eventual ii place de tine si s-a indragostit!
dovedeste-i ca o placi, ca te simti bine in preajma ei, petreceti-va timpul impreuna si lasa relatia sa decurga de la sine!

| Zuzazozo a răspuns:

Trebuie sa mai ai rabdare, nu se uita o persoana iubita asa cu una cu doua, dureaza ceva timp, mai asteapta o vreme si daca tot mai simti ca-si iubeste fostul prieten desparte-te de ea, pentru ca asa va fi cel mai bine.

| KhaleesiD a răspuns:

Pai dupa doar trei saptamani nu poate tine la tine cu adevarat, este prea devreme. Probabil tine la fostul ei prieten dar si la tine. Asteapta putin timp, iti trebuie rabdare, ajut-o sa treaca peste, nu o stresa pre mult.
Succes!

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Iti faci rost de-un pampers, te inchizi in camera, si incepi sa te pleznesti peste capul ala ghei pana te caci pe tine de durere, asa iti vei reveni si vei judeca mai bine! Succes

| myhayvenin a răspuns:

Ba esti deja cu ea de 3 saptamani si deja ai inceput sa fii gelos? Gandeste-te daca ea ar spune asta despre tine ce ai face?(nu cred ca ti-ar conveni)

| darjiscumpika69 a răspuns:

Stai cumva cu una Alexandra? smug rolling on the floor)))