| andrada a întrebat:

happy
Sa va spun cum a inceput totul:
Acum aproximativ 1 an m-am indragostit de un baiat foarte popular din scoala (genul acela de baiat fitos, laudaros, bogat, adorat de toate fetele etc.). Eram la o petrecere la scoala si cand l-am vazut mi s-a pus pata pe el. Faza naspa e ca el nici nu ma cunostea atunci. Dupa vreo saptamana colegele si-au dat seama ca-l plac si au mers imediat sa-i spuna straight face la inceput eu am pus o prietena sa se uite dupa el si asa iar el a crezut ca acea fata sunt eu si ca acea fata il place. Prietena mea nu voia sa creada baiatul acela ca ea il place si m-a pus sa vorbesc cu el si sa-i explic totul. Eu eram extrem de emotionata si ca lucrurile sa mearga si mai rau cand a fost sa vorbesc cu el toata fetele din clasa mea au venit cu mine si cu el mai erau vreo 4-5 baieti. Va da'ti seama ca eu dupa ce ca muream ca vorbesc cu el a trebuit sa mai fie atente si 10 persoane la tot ce spun. Eu nu mai stiam pe ce planeta sunt mai ales cand i-am vazut zambetu' ala strengar am crezut ca ma topesc asa ca m-am comportat ca o mare proasta si am zis foarte repede "eu sunt alexandra si ea e oana (fata care credea baiatu' ca o place)" apoi eu am plecat repede (cred ca si fugeam) si am vazut pe chipul lui ca nu a inteles nimic. Precis se gandea la ceva de genul "cine e asta si ce a vrut?" laughing. De atunci cand ma vede se uita mereu la mine dar nu imi zambeste nu nimic. El e cu 1 an mai mare decat mine desi e aceeasi clasa cu mine (nu suntem colegi, eu sunt in C si el in A). Faza naspa e ca el se vede numa' cu fete mai mari decat el cu vreo 1-2 ani sad Cand il vad simt ca lesin, imi sare inima din piept si nu ma pot abtine sa nu zambesc cand ii vad si lui zambetu acela si acum zambesc doar cand ma gandesc la el >8- uneori incep sa plang pentru ca stiu ca nu am nici o sansa sa fiu cu el. mi-a dat add si eu i-am dat accept dar cu toate ca pe facebook suntem prieteni in viata reala ma ignora complet crying. azi cand sa plec de la scoala el era in fata mea si imbratisa o fata (cu care observ ca tot sta in ultima vreme) si se uita la mine si radea. am crezut ca mor cand l-am vazut cu aia in brate crying(((((( cand mai trec pe langa el se mai uita la mine si eu ca o idioata imi fac sperante aiurea. nu pot sa. l uit mai ales ca. l vad in fiecare zi la scoala si mi-e frica sa vorbesc cu el pentru ca nu vreau sa. l aud ca-mi zice ceva de genu' "mie imi place de alta fata" stiu ca asa e dar e mai ok daca nu ud ca zice el asta. sad voi ce ati face in locul meu? Multumesc la toti care au citi tot si care au raspuns fara misto
Funda la raspunsul cel mai folositor + vot

Răspuns Câştigător
| mylifeisforyou a răspuns:

Ahh super day dreaming.
Daca as fi in locul taubatting eyelashes as incepe asa:
1.sa-i dau like-uri pe facebook.
daca i-ai dat stergele si da`i la toate pozele din nou!
2. daca da inapoi, apoi pot sa incep cu comentariibatting eyelashes, complimente mai finute gen...""super scumpday dreaming""
3.daca da si el comm-uri atunci super thumbs up. daU like la comm-uri, apoi la ce posteaza el pe wall like+comm si dupa o perioada ma`s baga in seama cu el pe privat si cer idwinking
ceva ce ar mai fi ok.ar fi sa-ti editezi pozele:X si sa fie super faine fa`ti prieteni multi din orasul tau si da-le like! sa de-a inapoii, asa deviii populara pe fb!
ahh da pe langa asta inca ceva ce are o importanta maxima!
eu zic ca arati binesmugsmug
imbracate elegant:X
schimba`ti freza fa-te frumoasa, gen : sexy elengant.nu sexy vulgar(sa pari ca o "...")
da`ti o forma la sprancene sa-ti schimbe fata.plus freza etc
haine noi:Xeleganteday dreamingcu un decolteu si un blug pana strans pe fund nu cred ca vei putea trece neopservata
Pe langa astazambeste tot timpul:X asa o sa-ti faci si multi prieteni:angryei vrand sa fie prieteni cu tine)
BAFTAlove struckxxxx sper ca te-am ajutat
P.S. daca vrei sa te mai ajut cu cv si crezi ca ti-am dat sfaturi ok, da`mi un msg pe privat si o sa-ti trimit id meu>big grin

1 răspuns:
| DeeaLoveGirl a răspuns:

Nu stiu ce sa zic povestea ta este foarte frumoasa parca ar fi o poveste eu in locul tau iasi zice ca il plac si daca el are acelasi sentimente ca tine cred ca ti-am fost de folos