| Anonim423199 a întrebat:

Sunt complexat in privinta penisului meu... problema nu este la lungime (16cm), ci la circumferinta(10.5cm). Am 18 ani si vreau sa stiu daca exista metode ce ingrosare si pana la ce varsta creste in circumferinta. Am avut cateva contacte sexuale iar cele mai mici prezervative pe care le-am gasit au fost Durex B Close, care coincid cu circumferinta penisului. Problema este ca uneori se mai retrag usor iar lichidul seminal se indreapta spre baza penisului si nu stiu daca iese din prezervativ sau nu... exista riscul ca partenera sa ramana insarcinata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care prezervativul nu este perfect lipit de pielea preputiului fiindca este mai larg decat cel potrivit, exista posibilitatea de a aluneca de pe penis in timpul sexului si "pierderea" acestuia prin indesare in vagin, sau poate apare posibilitatea ca in cazul in care nu se intrerupe sexul imediat dupa momentul producerii ejacularii, sperma sa se fluidizezemai rapid si sa se scurga in exterior in spatiul aparut intre prezervativ si penisul a carei grosime incepe sa scada din cauza pierderii erectiei. Intr-un astfel de caz exista posibilitatea ca sperma sa ajunga chiar si in vagin daca penisul nu este scos imediat dupa ejaculare.

| Lawliet14 a răspuns:

Esti perfect normal, Muc!

La partea a 2-a sa-ti raspunda altcineva.