| DenisaDeni22 a întrebat:

sunt cu prietenul meu de 6 luni si problema e ca el nu prea vrea sa facem dragoste mai des, o facem cam de 2 ori pe luna maxim atunci cand sunt eu singura acasa, si atunci mai mereu se termina el doar si eu raman asa, am discutat cu mai multe colege, prietene care imi spuneau ca o fac cu prietenii lor si in fiecare zi sau macar de 2-3 ori pe saptamana si ca prietenul lor le propune sa faca treaba asta. Nu stiu ce sa mai cred, eu as vrea macar de 2 ori pe saptamana sa o facem, nu sunt o nimofana sau ceva dar consider ca si sexul are rolul lui intr-o relatie si din cate am citit, baietii au cu 75% mai multa pofta decat fetele. Oare ii place de altcineva sau care e problema? Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi pentru ca sunt chiar confuza in legatura cu asta si nu stiu ce sa mai fac, eu am 22 de ani iar el 18.

44 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Barbatii sunt morti dupa sex. Daca nu se manifesta fata de tine, inseamna ca te inseala.Schimba-l! Ca mai sunt multi pe lumea asta!

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Draga tu cunosti iar toti barbatii de pe planeta pamant? sunt curios cati cunosti din orasul tau, ne place sexul dar nu suntem morti dupa sex, plus ca fiecare suntem diferiti, daca tu ai nimerit asa ceva e viata ta, eu vb de sex dar nu m-am dat la fostele mele iubite pana cand nu am simtit ceva si invers eu nu as putea face cu cineva fara sa simt ceva, sa stii ca barbatii cand iubesc au tot ce le trebuie

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Mai, asta e definitia barbatului : vrea sex! Daca negi, problema ta. Nu inseamna ca adevarul dispare.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Si defintia femei care este?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Baiatul nu vrea sex din cauza indoctrinatelor religioase ca tine care au catalogat baietii care vor sex, perversi sau morti dupa sex. baiatul ar vrea mai mult dar " se simte". cum dracu m-as fi putut abtine cand vad ce aberezi pe aici. vai de capatana ta esti, serios. numai bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Misandrieeeee! Glumesc, din punctul meu de vedere, iti poti dori sa murim cu totii in seara asta, in chinuri groaznice. Nu e problema mea ce simti tu fata de barbati, e a ta. Si, da, ai dreptate, barbat = sex. RAY nu are de unde sa stie pentru ca una nu e si de a doua nu a avut parte niciodata. Sunt curios de unde stie el ce face un barbat cand iubeste o femeie, ca asa insinueaza. Ce barbati cunoaste el? De femei oricum nu poate fi vorba. L-as fi intrebat eu dar mi-a dat ignore, cred ca nu-i place fata mea. Sa-l pupi si din partea mea cand il certi si sa-i spui ca virginitatea lui e un secret pe care il voi lua cu mine in mormant!

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

hee heeMai, poate unii se simt jigniti, dar asta e, barbatii sunt mai versati si pentru ei sexul e o necesitate. Asta e adevarul, asta nu inseamna ca nu pot fi fericiti cu o singura persoana si sa aiba o viata frumoasa. Ray vorbeste ca un pusti de 18 ani, nu ca unul de 25 cat pretinde...

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Ma bucur ca schimbi subiectul big grinhee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Pentru ca e genul de copil care s-a dezvoltat mai greu si mai putin...

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Draga mea urasc ipocrizia sa stii si o detectez usor

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar,lasa ca ii bine. Stii ce s-o intamplat? Endoryus a comentat la toate raspunsurile mele si repede mi-a dat ignoar ca sa nu ii mai pot raspunde rolling on the floor)Doar pentru ca nu am aceleasi pareri ca si el, a ales calea lasilor. Deci, exista oameni si mai... luzi, decat altii big grin

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Bine........si ce legatura are asta cu ce vor barbatii de fapt? big grin Hai mah, nu fi asa rau si nega adevarul. Asta e adevarul. Ce te simti jignit? Esti barbat si asta e un fapt. Hai ca stiu ca zambesti acumawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeste si tu mai frumos cu ea, nu mai fi marlan, ca poata d-aia a si ajuns sa ne urasca. Si, pe buna dreptate... Nu ma faceti sa scot feministul din mine la lumina! Ca fugim toti.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Draga mea tu mereu ma faci sa zambesc de aia te iubesc asa mult, draga ai dreptate nu neg asta sexul e o nevoie esentiala a omului, la femeii la ovulatie la barbatii mai tot timpul apropo citeste cartiile lui helen fischer cand ai timp sau documentare, nu ma simt jignit eu mereu am fost sincer aici pe TPU de 3 ani de cand sunt aici

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Ok, mersi de atitudinea prietenoasa. Helen Fisher cam... in ce domeniu scrie? Sau ce subiecte trateaza? Da, stiu, pot sa caut si eu pe google ca nu mi-i lene, o sa caut, dar daca ai vrea sa imi spui si opinia ta persoanala... big grin ar fi super

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e problema mea ca se simte asa usor. cel putin acum numai vad ce prostii scrie, mi-a ajuns pentru o viata intreaga. toata lumea de pe aici se cred mari experti si haios ca nu cred ca a avut un iubit in viata ei, dar lasa ca le stie pe toate fata laughing.cam penibil, parerea mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Si eu imi iau ignore la greu, unii oameni pur si simplu nu pot suporta adevarul! Glumesc, eu sunt de vina de cele mai multe ori, nu stiu cand sa ma opresc happy. Dar RAY e un caz special, m-am atasat de el la nivel spiritual si de cand mi-a dat ignore nu mai sunt acelasi. Orice as face, ajung cu gandul la el. Bine, asta si pentru ca spune cele mai mari prostii de pe acest site si pentru ca uraste femeile cu toata fiinta lui. Chiar nu inteleg cum de nu te-a injurat pana acum. Cred ca femeile puternice il inspaimanta total. Arata-i si tu partea ta delicata, poate se va simti suficient de confortabil incat sa aiba curajul sa iti spuna ceva de rau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie mi se pare ok, cred ca ati inceput voi cu stangul. Problema e ca sunteti amandoi defensivi, nu prea avea cum sa nu iasa cu scantei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e mare "Pierdere". una de 17 ani ( la ce mentalitate are) gasesti mereu aici pe site. totusi am vazut ca mai spunea ca nu a avut iubit si se da mare fata de 20+ de ani si tin sa o cred. cine dracu ar sta cu una asa de genul. are idei foarte preconcepute despre barbati ( inainte sa ma tampesti si tu, nu am zis ca baietii nu vor sex dar cum a spus-o ea a fost ceva de genul " daca nu au iubita cred ca si-o freaca toata ziua la porno " ) si e si putin femi nazi laughing. oare de ce ar fi singura pana la varsta asta, "asta da mister".

| Dracoola a răspuns (pentru Mayar):

Barbatii nu vor neaparat sex. Multe femei au crezut ca daca ofera sex ii pot tine pe barbati langa ele. N-au reusit. Normal ca si sexul este important dar este supraevaluat. Genul cocalari si "gigolo hitaliano" prefera sexul, pentru ca numai la asta se reduce viata lor. Nu-i vina mea ca ai intalnit barbati care ti-au cerut doar sex si, in concluzie, crezi ca le stii pe toate. Si uite asa o sa ajungi la 50 de ani si o sa urli ceva de genul: " toti barbatii sunt niste porci" Ca ai cautat oameni naspa, in situatii naspa nu a mai contat. Cat despre femei, si ele vor sex vaiata le-a invata sa ii caute numai pe masculii de top: aia cu bani sau aia care sunt lideri de haita, vedete, in genere din astia, le zice afemeiati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Serios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dracoola):

Mare dreptate ai.

| Mayar a răspuns (pentru Dracoola):

Barbatii nu pot trai fara sex, femeile pot. E un fapt, un adevar pe care credeam ca deja il stii. Ei bine, l-ai aflat acum.
E ca si cum si spune ca portocala nu e portocalie...

| Dracoola a răspuns (pentru Mayar):

Destui barbati pot trai si singuri cu sau fara sexul primit de la femei, nu au nevoia acuta de socializare a femeilor.
Marea majoritate a femeilor vor neaparat sa aiba pe cineva langa ele. Marea majoritate a femeilor se tem de singuratate mai mult decat barbatii.

| NoSmile a răspuns:

Buna! In primul rand nu mai discuta cu cei din jur despre intimitatea voastra. Tie ti-ar placea sa aflii ca discuta cu prietenii tai despre partidele de sex cu tine? Categoric o sa ai un raspuns negativ. Nu te mai lua dupa prietene, colege, ele pot spune lucruri doar ca sa nu pice prost in fata ta. Discuta cu el! Spune-i ca te deranjeaza acest lucru. Ca tu simti mai des nevoia sa faci sex, nu o singura data lunar. Explica-i tot ce te deranjeaza. Comunicarea e singura cale prin care puteti rezolva conflictele.Noi nu prea avem cum sa stim exact care e problema, ci doar sa ne dam cu presupusul.O prima varianta ar fi ca nu il atragi prea mult, iar el intretine relatii sexuale cu alte fete. Discuta cu el!

| Astaeparereamea a răspuns:

Daca ne luam dupa cai verzi pe pereti si ce citim nu facem nimic, te rog sa fi sincera si sa-mi raspunzi, la cat timp dupa ce v-ati cunoscut ati facut sex?

| RAY a răspuns:

Nu este adevarat ca barbatii au nevoi mai mare,sexul este o nevoie, si ca oricare nevoie are nevoie de ceva care sa o trezeasca, o fata daca vede un tip frumos, inalt, bine facut sigur i se va trezi si la fel la un barbat acelasi lucru doar ca daca o fata face sex des e curva iar el e sfant de asta se ascund fetele ca nu vor sex, sa fim seriosi cate femeii au innebunit ca nu sex? ai auzit de isterie? revenind la cazul tau cred ca e intro menopauza de nevoie sexuala el avand 18 ani multe fete il atrag sexual, poate ca s-a plictisit de tine i este teama sa spuna asta pentru ca te pierde, daca si tu l-ai face sa vrea sex ar face dar el se gandeste ca daca isi sex des il lasi, voi fetele dati impresia ca sunteti asexuale multe din voi asa ca noi chiar credem asta ne invatam cu asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu cred ca a avut unul in viata ei dar lasa ca ea stie. mai era un hahale lunile trecute, imi spunea mie cum sa ma port cu iubita mea, si el avea doar 17 ani si fara relatie pana atunci. toti "expertii" de aici habar nu au ce vorbesc dar par atat de siguri despre ce zic.

| neutrino a răspuns:

Face si el asa cum poate si de cateori poate. Decat sa-l fortezi mai bine schimba-l!

| Emilian65 a răspuns:

Nu te supara, dar poate atat poate. Daca ar putea mai mult, ar face sex cu tine mai des.

| LoveSleep a răspuns:

Cum zice krakilla.

| Holiday a răspuns:

Apetitul sexual difera de la persoana la persoana, indiferent ca e barbat sau femeie. In general se incadreaza in anumiti parametrii care nu provoaca neplaceri, dar exista si cazuri, cum pare a fi al prietenului tau, in care diferenta este foarte mare si atunci, mai devreme sau mai tarziu vor aparea problemele. In mod normal, la 18 ani, si ti-o zic fara rautate, ar fi trebuit de abia sa astepte sa faceti sex, mai ales ca e la varsta la care chiar poate face destul de mult si de des...dar din pacate pentru el, si pentru tine, probabil ca el e dintre cei care nu au un apetit sexual prea dezvoltat.

| sofisis a răspuns:

Hmm, posibil ca el sa nu aiba pofta, posibil sa fie gay nerecunoscut, posibil sa nu il atragi.
Orice ar fi, nu e normal cum e acum. Nu e normal sa iti vina menstruatia mai des decat faci sex.
Posibil sa fie alta....nu e deloc exclus.
Parerea mea e sa incerci sa aflii ce si cum iar daca nu reusesti si dupa un timp nu se schimba nimic...next!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E amuzant cum ai ales sa vorbesti cu toata lumea, mai putin cu prietenul tau. Eu zic sa vorebesti si pe strada cu necunoscuti, pana se rezolva problema de acasa...

Acum, serios, vorbeste cu el, nu e nici o rusine sa vorbesti cu partenerul tau despre viata voastra sexuala ca doar d-aia este partenerul tau. Spune-i ca vrei mai des si ca vrei sa termini. Sau macar cere-i o explicatie si poate gasiti rezolvarea impreuna. Si, pentru numele lui dumnezeu, nu mai discuta cu prietenele si cunoscuti despre ce se intampla in dormitorul vostru! Noi chiar nu avem de unde sa stim ce se intampla cu prietenul tau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai diferenta de varsta nu-ti spune nimic? el major de varsta minora si tu adulta, fizic si psihic fiindca esti femeie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca vrei mai mult. el e "indoctrinat" de incuiate care l-ar face obsedat de sex daca ar vrea mai mult de o data la luna sex, trebuie sa stie ca e ceva ce vrei si tu nu doar el. mai ales la 18 ani, ar faceo si de 10 ori pe zi daca ar putea. vorbeste cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps. sunt sigur 110% ca nu imi vei raspunde la intrebare dar totusi. cum de una la 22 s-a uitat la unu de 18? deja mai sus vad comentarii de "Inteligenti" cu "copil pentru tine ", sunt curios cum de te-ai uitat la unu de 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce naiba am citit...

| L1feDRAIN a răspuns:

El e cu 4 ani mai mic... poate ii este rusine sa-ti propuna asta des, ca poate o sa crezi ceva gresit despre el sau nu e concentrat la sex asa ca altii, poate nu crede ca e ceva necesar, dar tu daca vrei de ce nu il rogi? dar astep-ti el sa te roaga..eu cred ca nu va refuza...dar daca chiar o va face..inseamna ca e ceva ce ascunde.

| Klandestin a răspuns:

Mai rarut ca`i mai dragut :3, pai la cum arati si sa nu vrea mai mult, posibil e gay.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Cam copil pentru tine...

| Dracoola a răspuns:

Discuta cu el, nu mi se pare nici de bine, nici de rau.

| Solovey a răspuns:

Ultima ta propozitie a spus totul, el e inca baietel, cauta-ti unul de varsta ta...pentru ca din cele descrise de tine el e gay.

| Sweet6 a răspuns:

Poate ca ii e rusine sa-ti ceara deoarece e mai mic, sau poate are pe altcineva ori e gay.