| Andrei1242 a întrebat:

Sunt de la un liceu din București, clasa a 11-a.
Eram la oră in liceu și o fata s-a uitat mai lung la mine, cam 3-4 sec pana i-am făcut cu ochiul(așa mi-a venit, fără sa vreau), atunci a făcut o față și a întors capul... apoi in pauza stăteam la banca unui coleg in picioare și vorbeam cu el..cand m-am întors ea se uita la mine și i-am făcut iar cu ochiul(din instinct) și a întors capul.
Nu știu ce s-a întâmplat,oare ea ce crede despre mine? E o colega de clasa, e frumușică dar nu știu de ce a făcut asta. Fetelor, poate voi aveți un răspuns.
Dau funda la cea mai bun răspuns

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate se uita ca erai murdar pe fata si cand a vazut ca-i faci cu ochiul, s-a simtit jenata.

| SkyPilot a răspuns:

Facutul cu ochiul nu este recomandabil. In cultura romana are o conotatie de vulgar. Ar fi trebuit doar sa ii zambesti.
Parerea mea este sa incerci sa treci mai des pe langa ea, sa ii zambesti si sa o saluti. Daca iti zambeste inapoi si reactioneaza pozitiv intra in vorba cu ea. Dupa ce discutati de 2-3 ori, daca lucrurile merg bine o inviti undeva (suc, film, plimbare, concert sau ce mai e popular la voi).

| Emma30555 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea. Sa legi subiecte. Doar asa poti forma o legatura mai puternica si sa ti dai seama daca chiar te place