| ralucamirabela a întrebat:

Am nevoie de un sfat.Sunt confuza straight face Nu mai stiu ce sa fac.Deci hotarasem sa ma mut la alt liceu, si vorbeam cu o fata care e la acel liceu ( si acum e in clasa cu mine). Ea e tot din comuna din care sunt eu, am fost aman2 la gradinita, dar de atunci nu mai vorbeam..In fine. Ea umbla mereu cu o fata, si cand m`am mutat la liceu a stat o zi cu mine sa ma acomodez, apoi ma lasa balta si stateam ca proasta singura in banca..Acum ajunsa la acel liceu, stateam cu ea in banca si am aflat ca ea e certata cu o colega..de fapt fata aia nu prea o suporta nimeni din clasa aceea.Si eu m`am imprietenit cu ea, iesim in pauze mereu, nu ne-am certat deloc pna acum. k auzisem k ea se cearta cu toti din orice chatterbox Si acum, fata aceea cu care stateam in banca, cea cu care am fost la gradinita, nu mai vorbeste cu mine..adica am impresia k ma si barfeste cu o alta colega cu care se intelege bine.Si acum s`a intamplat un incident straight face si i-am cerut scuze, k nu sunt chiar asa nesimtita.Si a zis ca fata aia imi baga toate tampeniile in cap..si eu i-am zis ca decat sa stau singura in banca, mai bine umblu cu ea. si dupa ce i-am cerut scuze si tot, imi zice ea k de maine, o sa ma ia cu ea pe unde se duce, iesim pe afara..si apoi imi zice ca daca se baga iar fata aia, renunta.Si eu nu stiu ce sa fac.Adica fata cu care umblu eu ma inteleg foarte bine.si pe de alta parte daca umblu cu ea, ceilalti din clasa ma cam ocolesc. k vaii sa nu devin ca aia..sau ce stiu eu.Si acum daca o sa ma vada ca ies cu fata aia, o sa se supere pe mne.si nu stiu ce sa fac. funda!kiss

1 răspuns:
| AlinKun a răspuns:

Daca consideri ca ea e o prietena atunci da-o incolo de clasa sa creada ca vor, important nu e clasa ci grupul de prieteni