| Den1470 a întrebat:

sunt in clasa a X a si imi place de ofata din a IX a.Am vorbit cu ea pe Facebook de doua ori,si rade la glumele mele sau ceva de genu,si ieri cand ne-am vazut la scoala,asa din trecere,mi-a zambit si m-a salutat. Oare ma place? Ce trebuie sa fac in continuare ca sa ma placa, sa nu o indepartez.Multumesc pentru orice sfat, sau indrumare.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste despre ea. Afla ce ii place, cum isi umple timpul in afara orelor de scoala si cu ce se ocupa in weekends. De acolo vei gasi alte subiecte de discutat, vei putea gasi preocupari comune cu ea si vei sti unde poti sa o inviti. O relatie bazata pe preocupari comune este mai interesanta si mai durabila.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a zambit si te-a salutat, inseamna ca te place si vrea o relatie cu tine. Actioneaza si tu ca atare.

| Den1470 explică (pentru Emilian65):

Si ce ar trebui sa fac? happy

| Doub a răspuns:

Sa fii tu. Trebuie sa se indragosteasca de tine, nu de altcineva.

| SkyPilot a răspuns:

Da, te place. Ofera-i o floare (trandafir rosu). Fa-i complimente frumoase dar discrete. Incearca sa o conduci acasa dupa ore, sau sa o inviti la un suc. Daca va intalniti in afara scolii, ii ofer iarasi o floare.

| Den1470 explică (pentru SkyPilot):

Despre ce ar trebui sa vorbim, niste subiecte?

| Den1470 explică (pentru SkyPilot):

Multumesc mult!

| SkyPilot a răspuns (pentru Den1470):

Vorbeste despre ea. Afla ce ii place, cum isi umple timpul in afara orelor de scoala si cu ce se ocupa in weekends. De acolo vei gasi alte subiecte de discutat, vei putea gasi preocupari comune cu ea si vei sti unde poti sa o inviti. O relatie bazata pe preocupari comune este mai interesanta si mai durabila.