| UnBaiat11111111 a întrebat:

Sunt in tanar de 17 ani si as vrea pana la casatorie sa nu am niciun contact sexual, nici sa ma masturbez. Vreau sa intreb daca exista ceva medicamente sau pastile care scad poftele sexuale. Multumesc!

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te poti abtine si fara medicamente. De obicei unele fete gandesc asa. Doar nu vei fi mireasa la nunta!

| SG1995 a răspuns (pentru darrio2007):

Unele fete, sau religioși spălați pe creier.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa iti explodeze *******. Nici nu vreau sa stiu ce fântână arteziana o sa fii după ani de zile.

PS, sa stii ca masturbarea e benefica in prevenirea cancerului de prostata

| RAY a răspuns:

Ma bucur ca vrei sa te pastrezi asa, nu sa fi un curvar care curvareste cu toate, panaramele pline de boli sexuale, asculta de corbulalbrosu si vezi de auto controlul tau personal, vad ca unele fete le place sa fie vazute ca wc urii publice penibil, jalnic

| RAY a răspuns:

| suntserios nu explodeaza nimic, sexul nu este o nevoie esentiala organismului uman

| corbulalbrosu a răspuns:

,, Medicamentele antidepresive pot sa provoace efecte negative asupra apetitului sexual, atât în rândul femeilor, cât şi în rândul bărbaţilor. Astfel de medicamente nu doar atenuează dorinţa sexuală, ci întârzie şi atingerea orgasmului. În cazul bărbaţilor, antidepresivele pot duce la apariţia disfuncţiei erectile. Astfel de medicamente modifică nivelul anumitor substanţe chimice din creier, cum ar fi a hormonului serotonina, implicată în declanşarea dorinţei sexuale. Şi antihistaminicele (medicamente folosite în tratarea alergiei) acţionează asupra anumitor regiuni din creier, responsabile de apariţia dorinţei sexuale şi orgasmului. Medicamentele de reglare a tensiunii arteriale (betablocantele), administrate pentru o perioadă lungă de timp, pot diminua dorinţa sexuală. Studiile au arătat că bărbaţii care le iau au probleme de ejaculare şi de menţinere a erecţiei. Medicamentele anticolesterol, cum sunt statinele sau fibraţii, pot avea şi ele efecte negative asupra apetitului sexual. Cum colesterolul este implicat în producerea hormonilor sexuali, medicamentele care acţionează asupra nivelului său au un impact indirect asupra concentraţiei de testosteron, de progesteron şi de estrogen. Studiile au arătat că fibraţii (şi mai puţin statinele) au un impact mare asupra dorinţei sexuale.""
Fragmentul este extras din articolul :
https://adevarul.ro/......index.html
De asemenea ai putea folosi ceai cu bromura de potasiu, care era folosita in cazul soldatilor pe perioada stagiului militar.
Multa sanatate!

| doctorandus a răspuns:

Cred ca ai nevoie de un psihiatru. Nu e o gluma.

| Emilian65 a răspuns:

Singurele medicamente care iti indeplinesc dorintele tale sunt: ambitia si rabdarea.

| alina2k18 a răspuns:

Baga 3 lăbici pă zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îți bate singur joc de tine, sincer. Trăiește viata și tinerețea. Iar dacă te căsătoresti la 45 ani înseamă ca ramai virgin pana la acea vârstă? Iar partea cu masturbarea sa știi ca pana și maimuțele practica.

| Maia55 a răspuns:

De ce vrei asta? Ai o singura viata, trăiește-o! Te rog eu sa îți scoți ideea asta din cap. Îți garantez ca dacă faci asta vei regreta în viitor. Sexul este ceva normal, e ca și cum te-ai săruta cu cineva. De ce complicam treburile când ele sunt de fapt atât de simple? Și ținând cont ca vrei pastile care sa își scadă pofta înseamnă că tu vrei sa faci asta. Dacă vrei sa faci sex, fa! Fa tot ce vrei, distrează-te, fii fericit, râzi, călătorește, fă-ți prieteni. Asta înseamnă să trăiești. Respecta-ți micile plăceri ale vieții pentru a putea fii fericit. Nu știi când se va încheia.

| RAY a răspuns (pentru Maia55):

Wow ce gandire ai, adica i recomanzi sa vada fetele ca wc urii publice in care sa iti faca nevoile laughing laughing

| Maia55 a răspuns (pentru RAY):

Am zis eu asta? Am zis sa facă ce simte, nu are sens sa se abțină de la ceva normal.

| RAY a răspuns (pentru Maia55):

Mai fetelor cum puteti sa recomandati unui baiat sa va foloseasca sexual, pe bune cum, pai asta iai recomandat

| M1989 a răspuns:

Bromura.

| doctorandus a răspuns (pentru M1989):

Ha, ha, ha, bromura nu se mai foloseste pentru ca induce un fel de psihoza.

| EvelinaAndreea123456 a răspuns:

De ce vrei asta, esti barbat?!