| P3TR3 a întrebat:

Sunt putin disperat.dar am sa incerc sa va explic si sa va cer ajutorul..sa vad ce mai pot face, sa ma impac cu prietena :yawnstraight face
Eu sunt clasa a 7a si ea a 5a dar ne iubim foarte mult. Ceilalti prieteni ai mei (si fete si baieti) tot imi spuneau ca ea isi bate joc.dar fiind buni prieteni le ziceam "lasati ma ca vad eu si o sa fie bine".2 dintre baietii...prietenii mei.s'au dus la ea si i'au zis ca am spus eu ca vreau sa nu mai fiu cu ea.De atunci nu mai suntem impreuna..si stie ca nu am zis eu.dar totusi nu vrea sa ne impacam..crede ca este adevarat.De atunci sta cu un prieten de'al meu,doar cu el, dar imi tot spune ca ma iubeste dar nu vrea sa ne impacam.Eu am crezut ca este cu el..cu amicul meu.Toti spun (inclusiv ei) ca nu e adevarat.
Ce sa fac..sa pot sa ma impac cu ea.Ea crede ca daca ne impacam, imi bat joc de ea sadsadsad

13 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ea are o vârstă fragedă, nu gândeşte logic! Se bazează doar pe bârfele altora, nu pe spusele tale. Vorbiţi faţă în faţă, fără prezenţa prietenilor tăi şi explică-i ce s-a întâmplat. Dacă nu te crede, nu mai insista!

| MishikiCrisy a răspuns:

Pai i-ai pus pe aceia care i-au zis ca nu mai vrei sa fi cu ea sa spuna ca au mintit? Si poate ca sa vada ca nu vrei sa iti bati joc de ea cumpara- ceva frumos ca un colier sau niste cercei sa vada ca iti pare rau. happy Daca nu accepta poate nu mai tine la tine dar m-as mira daca spune ca te iubeste.
Succes!

| Bubulin4ik a răspuns:

Maiii copiilor invatati, eu la virsta voastra ma jucam cu papusele!

| neutrino a răspuns:

Ea crede bine ceea ce crede. Sunt lucruri care nu se spun in gura mare la toti colegii.

| Azµre a răspuns:

Eu cred că mai bine stai în banca ta. Sunteți mici oricum relațiile astea nu țin și nu merită să dau doi bani pe ele.

| LeMousiqe a răspuns:

Daca e pe aVa inseamna ca sunteti copii minori, oare stiu parinti vostri.
Oricum nu vrea nu vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca sunteti cam mici ai putea incerca sa ii faci o felicitare draguta cum le place fetelor si sa ii dai si o floare si sa o rogi sa mai incercati inca o data.

Răspuns utilizator avertizat
| BSwwatch a răspuns:

Copile...voi abia ati facut ochi, intarcati, nu s-a uscat lapticul din jurul gurii si formati cupluri? Bun...

| P3TR3 explică:

La faza cu ''crede ca este adevarat'' am vrut sa ma refer la ''ea nu stie ce sa creada, e confuza.''

| Alisayer a răspuns:

Interesan,cum va intilniti voi, unde va intilniti? Ce faceti la asa zisele intilniri?
Eu la virsta voastra ma jucam in nisip da voi suferiti din dragoste.

| amalia025 a răspuns:

Pai ce sa te sfatuiesc eu? Singura metoda este sa o prinzi singura si sa lamuriti toate lucrurile, tinind cont ca prietenii tai te-au bagat in treaba asta, ai si cu ei o discutie deoarece se pare ca nu mai poti avea incredere in nimeni. Dar acea fata inca nu gandeste logic deoarece este la o varsta frageda si prefera sa se i-a dupa alti copii. Am si eu un fratior in clasa a 5 a si cred ca are o gandire mai buna. Succes!

| Anasoll a răspuns:

Pff mai bine las-o in pace, daca nu are incredere in tine deloc nu stiu de ce a mai fost cu tine... Oricum nu poti avea mari asteptari de la o fata de clasa a 5 a. Oricum, Succes. pa!