| LonelySadGirl a întrebat:

Uite dilema mea. Mie mi-a placut de un baiat inca din clasa a II a ( acum sunt in a VII a) pana anul trecut. I-am spus ca il iubesc dar el s-a purtat urat, nu mi- a zis nimic de atunci nici da nici nu. Știu ca nu ma place l-am auzit ca ma vorbea de rau. Am trecut cu greu peste asta. Din clasa a 7 a mi-am dat seama ca trebuie sa îmi bat capul mai mult de scoala si sa ii las pe baieti. El nu s-a lasat si a inceput sa ma faca proasta (eu sunt genul de fata care il lasa si nu sunt certăreata.). Inca mai simt totuși ceva pentru el dar mare parte simt doar dezgust.
E oribil ca fac cu el meditatii si ma mai ajut cu el cu masina. Nu stiu daca ar trebui să ii spun ceva căci mi-e frica ca o sa ne certam si nu mai pot ajunge la meditații. Totusi nu mai suport sa il vad cum rade de mine cand iau o nota de 8.
Nu spuneti ca ar trebui sa imi vad de scoala invat foarte bine am fost anual premianta. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Stii cum se spune, "interesul poarta fesul" sau "te faci frate si cu dracul pana treci puntea". In cazul in care esti constienta ca nu ai mai reusi sa ajungi la meditatiile respective, trebuie "sa-ti calci pe inima" si sa te resemnezi deoarece esti constransa, de fapt obligata sa induri mojiciile unui copil imatur, imbecil si retardat care probabil te jigneste nemeritat.Tu incearca sa-ti vezi de interesul tau oricat ti-ar fi de greu. Succes.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul asta isi bate joc de tine, iar tu lasi asta sad
Chiar daca nu esti certareata, ar trebui sa-l pui la punct, sa stie de respect.

| Nonzen a răspuns:

Bună Lonely! happy
Dă-l dracu' că-i nesimțit. Când zice ceva de tine răspunde-i : "Da' tu chiar te aștepți să te bag în seamă?" dă-i fail-uri până tace.
Ceau, toate cele bune! big grin

| cancel a răspuns:

Gandesti destul de bine, iti dai seama ca scoala e mai importanta decat un prost care isi bate joc de tine, iar tu il lasi sa faca asta doar pentru a puea face cu el meditatii, nu poti gasi pe altcineva pentru meditatii, uite un sfat roaga profesorii dupa ore sa-ti explice inca o data asta te v-a ajuta si pe tine dar profesorii apreciaza copii care vor sa inteleaga mai bine, nu-ti bate capul cu un prost

| LonelySadGirl explică:

Mulțumesc pentru toate sfaturile! O sa îi spun dupa vacanta