| Ella_5215 a întrebat:

va roooog ajutati-ma. Prietenului meu ii suna una si il enerveaza tot ii spune ca-l iubeste si ca vrea sa fie cu el, el o respinge si o trimite dar ea tot nu intelege. Pe mine ma enerveaza la kulme. Imi dati va ro un sfat?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,mai bine sa isi schimbe numarul ca sa nu il mai tot sune atat.Ar trebui cand suna,sa vb cu ea si sa o faci sa inteleaga ca e prietenul tau si ca e ocupat, ca nu are loc.
SPune-i ca nici ei nu i-ar placea sa fie in locul tau sa faci tu asa ceva ei, spune-i ca tu chiar il iubesti pe prietenul tau si el pe tine si sa nu se bage intr-o relatie ca a voastra.Ar trebui sa nu o mai bage prietenul tau in seama si el presupun ca o stie, daca e asa, intalniti-va toti 3 si explica-i cum sta treaba.
E normal sa te enerveze, dar totusi odata ce e cu tine si sti ca nu are treaba cu acea fata, nu trebuie sa pui la suflet.

| Zuzu6235 a răspuns:

Preia u convorbirea cu ea si, cu tupeu, incearca sa ii explici pe romaneste (cu lux de injuraturi) ca este prietenul TAU si sa faca precum fantomele : sa dispara. sau spune-i prietenului tau sa nu mai raspuns la mesajele si apelurile ei. Ignorance is bless.

| Deeiutss a răspuns:

Blocheazai numarul

| bitaboss a răspuns:

1 te duci la ea 2 ii spui ca este prietenul tau 3 nu intelege atunci cheama-l pe prietenul tau sarutal poate intelege asa

| Jko4r a răspuns:

Daca nu il suna cu private, atunci sa caute in telefon la setari restrictionare apeluri sau restrictie apeluri si apoi baga nr respectivei persoane si da save.

| MisCris a răspuns:

Nu prea cred ca ai motive de ingrijorari, daca baiatul claar vrea sa fie cu tine, acea fata o sa oboseasca o data si o data, si va inceta cu telefoanele, tu trebuie numai sa te bucuri de relatia voastra...winking