| MocanuLazar a întrebat:

vin cu o problema mai complicata, un episod nefericit din viata mea si sper ca veti avea rabdare sa cititi si sa ma intelegeti.
Acum doua saptamani am avut contact neprotejat cu prietena mea, cand am simtit ca imi vine m-am dus la baie si am terminat acolo. De o saptamana prietena mea se comporta mai ciudat, zice ca o doare capul, sanii, are pofte, chiar mi-a spus ca are niste secretii maronii. Problema cea mai mare a fost acum trei zile, eram in masina cu ea si zicea ca ii este rau, are greturi, i-am zis sa astepte putin ca opresc masina in doua minute ca opresc intr-o parcare, dar proasta nu s-a mai putut tine si a vomitat in interiorul masinii, m-am suparat foarte tare si am oprit masina pe marginea drumului, ne-am certat putin dupa care i-am tras o palma sanatoasa si am lasat-o acolo. A doua zi am fost la ea acasa sa imi cer scuze, dar m-au fugarit parintii ei, nu am apucat nici macar sa o vad.
Cum as putea sa ma impac cu ea? Ar putea sa ramana insarcinata dupa acel contact sexual?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand iti meriti soarta. Doar un nemernic retardat procedeaza in modul prezentat.Ar trebui sa fii foarte multumit si bucuros ca ai scapat nevatamat doar fugarit si nu ai fost luat la bataie de parintii ei asa cum ai fi meritat. In al 2-lea rand, trebuie sa stii ca o femeie pentru a ramane insarcinata trebuie in mod obligatoriu sa fie in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual in momentul intretinerii sexului si tot in mod obligatoriu sperma trebuie neaparat sa ajunga in vaginul ei. Deoarece nu ai precizat in ce perioada a ciclului menstrual era prietena ta in momentul sexului nu se poate formula un raspuns cert si/sau corect decat doar o simpla presupunere subiectiva insa fara vreo baza reala. Posibilitatea de a se putea forma o sarcina nu poate fi exclusa insa se poate considera ca totusi este foarte mica spre imposibila deoarece ai ejaculat dupa terminarea sexului in exterior. Starile cu care se confrunta NU reprezinta simptome de sarcina ci chiar dinpotriva mai degraba ar putea reprezenta simptome premenstruale. Posibilitatea de a exista o sarcina este foarte mica.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fie gravida.

| Oana92 a răspuns:

Din fericire nu poate sa ramana gravida. Sa speram ca e suficient de desteapta incat sa nu se mai impace cu tine happy