| respectw a întrebat:

Voi ce parere aveti. Iubita mea, cu care stau de 5 luni, mi-a spus astazi, sa ne despartim cateva zile, pentru ca o sufoc, si daca nu imi convine sa ne despartim de tot. Tot ea imi spune ca ma iubeste enorm de mult, si eu o cred, in aceste 5 luni mi-a daruit tot ce a putut. Dar mie imi da de inteles ca, pentru ea nu conteaza daca mai raman in viata ei sau nu, duap ce mi-a zis. Plus de asta si-a trecut sh situatia pe fb, singura. Mi-a zis ca nu se va combina cu altcineva, dar are nevoie de o pauza ca o sufoc. De exemplu, ieri am fost cu ea sa isi cumpere niste haine si eu sa imi iau ceva de incaltat, a mai venit o fata cu noi, am stat de pe la 12 pana la 5, ca am baut sh un suc, tot cu fata aia dupa noi, Vorbiseram sa iesim seara in oras si ma suna pe la 9 seara, ca nu mai iese cu mine ca staturam toata ziua(daca umblat dupa haine inseamna stat impreuna) si ca iese cu fetele, sa vorbeasca ca intre fete, nu mia convenit, dar am zis ok ies si eu cu baietii, dupa am sunat-o mai pe la 10 si era cu 2 fete, da mai era si un baiat, deci asta nu mai era "ca intre fete" deja. Si atunci m-am enervat, si am inceput sa ne certam, mi-a zis ca o stresez si mi-a inchis telu, dupa ma suna pe la 11 jum cand se ducea acasa si parca se astepta sa ma comport de parca nimic nu se intamplase, dar i-am inchis si eu telu, si s-a suparat si ea si-a inchis telu, dupa am vorbit pe la 2 cand veneam si eu acasa, si mi-a zis ca o sufoc, ca sta mereu cu mine, ca vrea sa mai petreaca timp si fara mine. Dupa ne-am culcat si de dim imi zice faza cu despartitu de mai sus. Incep sa cred ca s-a plictisit de mine. Eu nu as vrea sa ne despartim, o iubesc foarte mult, simt ca mor daca nu ne vedem. Voi ce spuneti, ce sa fac? As dori mai multe pareri.

6 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Cand iubesti pe cineva, vrei tot timpul sa fi cu el si sa fi mereu in preajma sa, chestia cu sufocatul e doar un pretext, sunt 100% sigur ca nu te mai iubeste, altfel nu ti-ar fi cerut asta. Ti-a spus ca te iubeste? Crede-ma ca e o mare minciuna, daca te iubea, nu iti cerea sa te desparti. Tot ce poti face este sa o lasi in pace pentru-ca nu poti tine pe cineva cu forta langa tine, dar sa nu-i m-ai vorbesti, ignoro cateva zile, poate o sa iti simta lipsa si o sa te vrea inapoi, iar daca nu va fi asa, atunci nu o mai interesezi si trebuie sa te resemnezi.

| sensualus a răspuns:

Hmm... in cazu asta, fii detasat. daca tipa asta e pe bune pentru tine, va sta langa tine, evident daca va avea pentru cehappy

| alexanonimu a răspuns:

Ma *** in prietena ta de cate ori ai postat cacatu asta de intrebare?

| maryus83 a răspuns:

Las-o cateva zile singura, daca te iubeste
se va intoarce la tine

| abNb a răspuns:

Las-o mai moale.

| Anca16188 a răspuns:

N-am citit tot, doar inceputu! Eu am un prieten de 1 an jumate, si i-am zis de 3 ori ca am nevoie de vestita pauza, dar nu ma ascultat..si asta m-a facut sa ma indepartez putin de el, pentru ca am impresia ca pentru el nu conteaza ce simt eu, ca decizile mele nu sunt importante..am facut exact ce a facut prietena ta (am scos relatia de pe fb.mi-am inchis telefonul.). Daca ea te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine! Nu o mai sufoca atat! O fata are nevoie si de libertate la fel ca orice baiat..Nimanui nu-i place sa fie "sechestrat" mai ales de iubita/iubita. O sa vezi ca daca te schimbi, o lasi in pace cateva zile maxim 2 sapt o sa vada ca o iubesti, ca ii respecti decizile, si las-o sa iasa ori de cate ori vrea, pentru ca daca isi va pierde prietenii va da vina pe tine..va spune ca tu esti vinovat..si nu ve-ti ajunge nicaieri. Explica-i ca nici tie nu iti place toata ziua sa va plimbati dupa haine. puneti-va de comun acord DAR CEL MAI IMPORTANT NU O MAI CONSTRANGE, CA ASA DOAR O INDEPARTEZI. Bafta!