| FeelSpecial5 a întrebat:

Vreau sa incep prin a spune ca am o relatie de ceva timp, cateva luni, iar problema este ca in perioada asta ne vedem destul de rar, din cauza vacantei. I-am tot propus sa mergem pe undeva, sau sa vina la mine, sau sa iesim prin parc, sa mergem la un film, dar degeaba. Spune ca nu o las parintii pana nu ma vor cunoaste personal, iar in perioada asta de cateva luni de cand suntem impreuna nu am reusit decat sa ne cunoastem un pic si nu au incredere in mine in a iesi cu fata lor.(Amandoi avem 17 ani). Personal, m-am oferit sa ii cunosc familia, avand in vedere ca matusa ei mi a spus sa merg cu ei pana in mall, insa nu s-a mai intamplat acest lucru. Cum ar trebui sa procedez pentru a o convinge sa vorbeasca cu parintii ei? A spus ca avem suficient timp pentru a ne vedea. Insa timpul este cel mai important, de ce sa il pierdem? happy

Răspuns Câştigător
| Alle02 a răspuns:

Eu cred că ea evită, această întâlnire între tine și părinții ei.Ar trebui să-i propui încă o dată asta și dacă nici acum nu acceptă inseamna ca problema e ori la parinti, ori la ea.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ea nu este la fel de entuziasmata ca si tine de a avea o relatie stabila. Trebuie sa o abordezi cu mai mult tact, si de ce nu sa mergi intotdeauna acasa la ea pentru a cere permisiunea parintilor sa o lase sa iasa cu tine. Doar asa vei vedea exact daca este adevarata "povestea" cu parintii sau daca refuzul vine din partea ei. Successi bafta!

| seth2016 a răspuns:

Daca nu mai putea fara tine v-ati fi vazut mai des, daca nu zilnic. Te-ar fi prezentat parintilor si gata. Dar poate ea stie mai bine cand sa te prezinte.

Sau ai incredere in ea si ai rabdare sau vezi-ti de ale tale. Sa nu va vedeti decat rar in vacanta e cam ciudat. Tie nu ti se pare ciudat?