| Hilton2222 a întrebat:

Salut! Trec printr-o perioada putin mai dificila. Iubita mea a dorit sa ne despartim din simplul motiv ca "nu suntem compatibili". Au fost 2 luni de relatie in care m-am atasat foarte mult de ea si am inceput sa o si iubesc. Ce pot face sa o recastig si daca ar fi bine sa se intample chestia asta. Simt ca ceva imi lipseste, vorbeam zilnic cu ea si parca devenise o rutina de care acum imi e greu sa ma despart.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, fiindca ea s-a convins ca nu te iubeste si nu are sens sa mai continuati relatia asta.
Degeaba vrei tu ceea ce este imposibil.

De vorbit poti vorbi zilnic si cu parintii, prietenii, colegii, ca atata lucru il pot face si altii. Poate asta a si plictisi-o pe ea, ca vorbeati zilnic in loc sa iesiti si sa peterecti impreuna.
S-a constatat ca petrecrea timpului inutil pe telefon si site-urile de socializarea, cu sunatul zilnic ori trimsul mesajelor si intrebatul de genul: 'ce faci, unde te duci... ai mancat? de cate oi ai fost la wc samd, duc la ruperea relatiilor, fiindca va spuneti totul prin mesaje si va plictisti cand sunteti fata in fata, nemaivand ce sa discutati.
Practic mesajele astea pe telefon omoara tot romantismul si dragostea, ca traitul online nu este un lucru real, ci fake, mincinos, de pierdere de vreme.

lasa sa treaca iarna asta ca sa te relaxezi si din primavara cauta-ti alta prietena, dar sa fie in apropiere de tine cu locuinat ca sa puteti iesiid e 2-3 pe saptamana, sa aveti o realtie normala, nu fake cum sunt cele online.
Retine, fara vorbit zilnic ...ca asta ajunge manipulare si control, omorand toata dragostea, distrugand relatia.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai poti face nimic. Ti-a spus clar, nu sunteti compatibili.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fata vrea badboy

| Sofer a răspuns:

Oare de ce s-au gândit că nu sunteți compatibili?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută alta dar nu pe internet că tot la fel vei păți.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Probabil ea deja are pe altcineva, că dacă simțea la fel, iti dădea a doua șansă.