| Gigiluciaffjjg a întrebat:

Salut tuturor de pe TPU am o probema va rog sa ma ajutati cu un sfat. uitati povestea mea.am 18 ani sunt DJ.De ce nu pot avea si eu o fata langa mine(un inger) nam avut niciodata si cand vad ca fiecare baiat are langa el o fata.ma intreb si eu de ce Dumnezeu ma desconsiderat ma uitat.chiar atat de urat sant nu beau nu fumez ce am practic sunt distrus vreau si eu un suflet pereche un inger'care sa am grija de el sa il fac fericit sa il fac sa se simnta implinit si iubit de mine.credetima as da orce as renunta la tot dar vreau sa am acea persoana care sa ma fac sa ma simt com. si nu sunt genul care sa fie pe interes(sex.)credetima prefer sa nu fac sex niciodata dar imi doresc pe cineva langa mine vreau si eu iubire chiar atat de scumpa e? sunt timid si rusinos si nu am incercat sa "agat. de teama de a nu fi respins mie teama sa nu raman singur si nu mai suport sam-i mint colegi de formatie cand ma intreaba daca am iubita eu sa spun ca da numai sa nu ma fac de ras l'ce o sa zica tocmai seful nostru de form..nu are hall.dar oricum nu vreau pentru fala ci pentru dragoste eu pun suflet chiar daca in meseria mea se iveste numai fete rele si doar pe int.eu o prefer tot pe cea cuminte si retrasa o vad care suflet si imi doresc sa fiu langa una ca ea vreau si eu un suflet pereche.credetima ca am sufletul distrus mai ales cand cant despre iubire si dragoste si eu nu am simtit nicodata asa ceva mai are rost sa traiesc funda un sfat mar interesa

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimanui nu-i face placere sa aiba un partener prost educat.

| Emilian65 a răspuns:

Mai copile, fa-ti curaj si lipeste-te de o fata care-ti place si fa o relatie cu ea care sa dureze mult. Nu fi asa pesimist, ca pentru tine su sunt fete care sa te faca fericit. Fete sunt si inca multe, dar trebuie sa le cauti si sa te apropii de una care-ti place cel mai mult.

| SkyPilot a răspuns:

Nu te supara ca iti spun, nu o fac cu rautate, dar pari abia coborat din copac. Invata sa vorbesti Romaneste, invata sa vorbesti coerent, fa-ti ceva cultura. Fetele pe care e doresti tu ii plac pe baietiii ceva mai cizelati. Si nu mai minti ca ai iubita, nu faci altceva decat sa te faci de bascalie.

| Dariusuu a răspuns:

Îndrăzneşte ca să obţii ceva dacă nu te alegi cu praful de pe suflet.

Succes.

| grab a răspuns:

Cand indragesti o persoana in taina si nu ai cohones sa ii spui in fata, spune-i printr-o floare sau printr-un mesaj romantic. daca o prinzi in pasa buna o sa prinda vraja! happy succes!

| immaBeast a răspuns:

Hehe, nu ţi-a dat nimeni vreo 2 palme să te trezeşti la realitate, nu? O să-ţi dea cât de curând. laughing
În primul rând, aşa..." dragoste ", cum ai descris tu aici, nu mai există, fetele preferă băieţii cu reputaţie şi lucruri materiale ( nu am zis că tu nu ai avea, nu am de unde să ştiu ).
Nu pune atât suflet în asta, o să-ţi pară rău la sfârşit.
Ţi-e ruşine că eşti singur? :O
De ce? De ce îţi minţi prietenii că ai prietenă? Ţi-e ruşine că râd de tine? În cazul ăsta, nu sunt prieteni adevăraţi, un prieten te acceptă aşa cum eşti tu, cu bune şi cu rele. ( chiar dacă faptul de a nu avea o prietenă, nu este un lucru rău, asta crezi tu )

| zerro17 a răspuns:

Invata sa folosesti cratima. Fetele iubesc ce-i drept si tare (ma refer la cratima). Poate de asta esti singur.

| NumaiIdioti a răspuns:

Nu bei, nu fumezi, in schimb esti analfabet

| ILoveRudolf a răspuns:

Maaa trezeste-te. Invata romana si foloseste cratima.
daca esti timid cum vrei sa ai iubita? Adica vrei ca ea sa te agate pe tine? laughing

| szivarvany a răspuns:

Baietii ca tine sunt mai rari in ziua de azi, este normal sa te simti asa dar daca nu risti nu castigi, esti baiat profita de asta, ai sansa sa agati pe cine vrei noi fetele trebuie sa dam semne si sa zambim toata ziua frumos ca persoana dorita sa ne observe. Daca iti place de cineva incearca sa o cuceresti cerei numarul daca te refuza nu e nimic ti am zis esti baiat noi refuzam barbatii zilnic e ceva normal. Daca iesi din lumea ta putin o sa vezi ca in curand vei gasi o persoana care sa te faca fericit poate nu in modul in care visezi tu acum dar atunci cand se intamplas ar putea sa iti placa ..bafta