| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Sunt foarte panicat, va rog frumos sa imi dai un raspuns! Acum cateva zile eram cu prietena mea, ne sarutam si am exagerat putin, i-am introdus degetul meu in zona ei intima si o faceam cu mici pauze, ne sarutam si apoi o il introduceam din nou si pe urma i-am ridicat bluza sa o sarut pe corp si am continuat mai jos si i-am dat pantalonii si chilotii jos si o sarutam in zona intima dar pana in organul ei si nu imi aduc aminte sigur dar cred ca am dat cu buzele si limba pe organul ei dar fara sa introduc limba inauntru.Este posibil sa fii fost infectat cu sida? Stiu ca se transmite si prin sex oral dar nu prea a fost sex oral, nici nu stiu daca am atins-o acolo dar daca as fii atins-o este posibil sa fii fost infectat? Va multumesc mult!

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ea este HIV pozitiva, este posibil sa te fi infectat si tu. Sexul oral este exact ce ai descris tu. Mergi cu respectiva sa va faceti analize, asa vei afla daca este ea infectata si daca esti supus riscului. Daca nu si-a facut analizele, nu ai de unde sa stii ca nu e infectata. E adevarat ca in generatia ei sunt putini tineri infectat, dar sunt cativa si nu exista nici o cale de a sti asta in afara de testul HIV

| popescumihai780 a răspuns (pentru Brigaela):

Dar nu i-am facut sex oral doar ca am impresia ca am dat cu buzele peste organul ei, nimic mai mult, nici n-am introdus limba, vreau sa zic ca am atins-o cu buzele dar nu stiu sigur, eu o sarutam pana jos asa pana am ajuns la organ dar daca nu am sarutat-o acolo ci doar pe aceea zona de mai sus este posibil totusi? Zona in care se epileaza...

| Brigaela a răspuns (pentru popescumihai780):

Foarte rar le sexul oral se introduce limba in vaginul partenerei, de obicei se atinge, cu buzele si limba vulva ei. Indiferent cum ar fi, trebuie sa afli daca este HIV pozitiva (este extrem de putin probabilla varsta ei, mai ales daca nu a crescut intr-un orfelinat si nu a suferit interventii chirurgicale majore).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca n-o cunosti! Daca o cunosteai nu-ti faceai probleme sau nu faceai gestul asta. Cat despre SIDA mai citeste si tu de pe net. Nu este foarte greu! Uite: https://www.google.ro/#q=Ce+este+SIDA

| shadow72 a răspuns:

Pai daca nu are SIDA cum dq sa o iei?

| Emilian65 a răspuns:

Inainte de a o linge acolo jos nu te-ai gandit ca ar pute sa fie infectata cu SIDA? Acum este prea tarziu sa te gandesti la asa ceva.

| cristimihailov a răspuns:

Ti-ar lua mai putin de 10 minute sa citesti pe net despre BTS si alte astea.

De ce pierzi ore intregi aici?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal, aceste boli sexuale se iau mai greu prin sex oral decat prin sex normal, dar...se iau!
Daca prietena ta era virgina si nu a intretinut pana acum nici o relatie sexuala cu nimeni care sa fi avut vreo boala sa o aiba si ea, stai linistit nu ai luat nimic!
Cel mai important este ca igiena intima sa fie impecabila cand se face acest lucru!

| Hitback a răspuns:

Daca ii curgea suc de rosii de la dodoaşcă si tie sange din masele si evident tu sau ea sa aveti sida normal ca se ia.

| NoName0x0 a răspuns:

Pai ai aflat cumva ca ar avea Sida sau iti faci griji aiurea? Faceti.va test si gata! happy

| xNuiiDeTiinex a răspuns:

Dar ea are sida? esti sigur de asta? poate nu are si te panichezi degeaba

| popescumihai780 a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Are 16 ani si nu cred ca are.Totusi e posibil?

| popescumihai780 a răspuns (pentru xNuiiDeTiinex):

Are 16 ani si nu cred ca are, sigur nu are frate...

| Skynox a răspuns:

Stai linistit, daca ea nu are nimic, si presupun ca nu are nimic. Ca daca avea se afla, poti da limbi acolo pan' te saturi. N-ai nimic, dar spal-o inainte sa bagi botul.

| okayhey a răspuns:

Ea are sida?

| rujcolorat77 a răspuns:

Prietena ta are sida? Sau?

| popescumihai780 a răspuns (pentru rujcolorat77):

Nu cred ca are si dupa cum spuneam am sarutat-o pana in organ adica in zona aia de deasupra si cred ca am atins-o din greseala cu buzele si limba dar nu am introdus limba inauntrul ei dar nu mai imi aduc aminte sigur daca am atins-o sau nu.Are 16 ani si nu cred ca are

| rujcolorat77 a răspuns:

Are sida? Sau?