| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Ziua de azi o pot considera extraordinara! Pai astazi am fost mutata in banca exact cu colegul pe care il plac foarte multbig grin. Ideea e ca desi am vorbit putin si a glumit cu mine, as vrea sa ne apropiem putin si sa fim mai familiari unul cu celalalt pentru ca nici eu si imi dau seama ca nici el nu se simte prea "confortabil". Ce i-as putea spune? Ce sa vorbesc cu el?

Răspuns Câştigător
| Isabellaღ a răspuns:

Salut! Pai iti spun eu sigur(din propria experienta) ca daca stati in banca e clar ca o sa va apropiati mai mult.Pentru ca va trebui sa stati aproape tot timpul unul langa altul si aveti o gramada de subiecte de care sa vorbiti.Asa am fost si eu cu un coleg...ne-a mutat dirigu si la inceput vorbeam despre scoala. teme ii explicam la mate si dupa aia am ajuns sa discutam si alte subiecte si sa ne imprietenim! Tot ce trebuie sa face e sa vobesti cu el subiecte sunt si sa fi cu zambetul pe buze, sa ii transmiti o energie pozitiva! poate e el mai bun la o materie si il rogi sa te ajute daca el stie.big grinSucces!:*

12 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Incearca sa fi foarte deschisa cu el, sa discuti oricewinking baietii urasc fetele mutewinking

| T4ny4 a răspuns:

Da da da! Barfaaaaa! Cauta-ti un profesor,o persoana cunoscuta de amandoi,o vedeta si vorbiti despre ea.Fa glume pe seama ta, dar nu nasoale. Povesteste-i ce ti s-a intamplat de dimineata (am alunecat pe sapun, m-am impiedicat de prag si mi-am rupt capu`) Fa-l sa rada si in cateva minute tot "disconfortul" va disparea.

| uNNe a răspuns:

Glumiti barfiti laughing Fiti comunicativi lasati naiba netul.

| Ecou a răspuns:

Farmacia inimii catena!

| LordRing a răspuns:

Felicitari, ai obtinut ce cred ca ai vrut, nu? Si es vrea acelasi lucru dar la mine nu s-a intamplat si pentru mine ziu a de azi a avut o inclinatie mai mult spre rau, dar putin si spre bine dar tu cred ca poti lua premiul de norocoasa zile si in legatura de baiatul acela pai discuta chesti obisnuite, nu incerca chesti despre cevalegat de pe cine place si din astea el daca te place acum chiar pote sa iti spuna mai usor.Succes

| HolyPotato a răspuns (pentru LordRing):

Imi pare rau ca la tine nu a fost ziua asa de buna dar ce sa faci cu totii avem si zile bune si mai rele. Poate ca si tie ti se va intampla cv de genul asta cand te astepti mai putinhappy

| LordRing a răspuns (pentru HolyPotato):

Sper

| Isabellaღ a răspuns (pentru HolyPotato):

Merci de funditahappy

| HolyPotato a răspuns (pentru Isabellaღ):

Consider ca ai meritat-owinking

| Skiipper a răspuns:

Poti sa deschizi subiecte despre ce ii place ce nu ii place ...sa vezi ce aveti in comun, oricum o sa va apropiati stand in aceeasi bancawinking

| Vlad43 a răspuns:

Pai, ia-o incet, in trewburi din asta, glumit, ia-l de mana, te prefaci ca din greseala, totusi, stai cu el, si dupa 1 2 saptamani ii spui ca l.ai iubit de muult, si daca vrea sa se comb cu tuwinking crede-ma

| crinutza88 a răspuns:

Pey cel mai bine ar fi sa vorbiti sincer sa va spuneti unul altuia ce va place si ce nu va place ca sa evitati momentele neplacute, restul oricum o sa vina de la sine