| anonimul a întrebat:

VIATA E O TELENOVELA.CITII MAI DEPARTE... e cam lunga problema mea dar o so scurtez.sunt in clasa a 8-a si din clasa a 6 imi place de o fata.la inceput ea ma placea dar eu nu(asa am inteles din ce mi-a spus o colega) apoi ne-am imprietenit foarte tare.adica cand ajungeam akas vb vreo 4-5 ore pe mess si incetul cu incetul mi-a placut si mie de ea. vb si despre iubiti. eu nu aveam nicio problema insa cand a aflat ca eu am o iubita ma a zis de fata cu toti colegi "cica (eu) are iubita..." ei si ii eram prieten.cand am fost gata sa o intreb daca vrea sa fie cu mine s-a racit foarte tare si a stat numa cu niste prietene si isi batea joc de mine cand avea ocazia si asa mai departe. asa ca m-am indepartat de ea si n-am mai vb cu ea. faza este ca in tot timpu asta ea a fost mereu cu ochii pe mine.adica eu sunt prieten cu toti colegi si colegele si vb mult cu toate lumea si cand ma mai intorc sa vb cu cineva se uita mereu la mine (se uita lung...). la sfarsitul clasei a saptea stateam la ora de sport pe banca langa ea si o prietena foarte buna dea ei(colega care mi-a spus ca fata asta ma place). si mi-a spus ca se muta in a 8 la alta scoala si daca o sa-mi fie dor de ea? eu i-am spus da si ea "serios?" si asa mai departe. ea nu sa mai mutat si cred ca a vrut doar sa afle daca o mai plac.acum imi trage priviri lungi in fiec zi insa stiu ca daca o sa vb cu ea o sa ma ia de sus.si nu stiu ce sa fac. ce ziceti? astazi a incercat sa vb cu mine din nou.sa ma cheme sa stau langa ea si cam atat dar sunt sigur ca maine no sa-mi vorbeasca

4 răspunsuri:
| dracidus a răspuns:

Pai, incearca sa o intrebi daca iese vineri seara prin oras si atunci zi-i tot, cap coada. In fond, daca e ceva la mijloc, va vrea sa fie cu tine. Cel putin, din cate mi-ai povestit, fetei ii place de tine. Asa ca, incearca sa o scoti la un suc sau ceva si stati de vorba. Stati pana se intuneca, du-o undeva mai romantic, si zi-i ca ai ceva sa-i zici, doar ca iti e foarte rusine sa ii zici si pune-o sa promita ca nu zice la nimeni. Daca e de-acord, priveste-o in ochi tinta si zi-i ca-ti place de ea si ca... toata povestea. Pe urma ia-o de mana si intreab-o ce crede. In timpul asta, priveste-o in ochi, sa vezi cum reactioneaza. Iti vei da seama daca merge sau nu.

Orice, oricum ar fi, incearca sa fii relaxat si tu insuti. Orice ar fi, macar stii ca ai incercat si ca nu vei mai avea gandul asta care sa te deranjeze.

Spor la vorbit!

| DakotaRoyse a răspuns:

Întreab-o tot aşa în glumă, "ce, sunt aşa frumos de mă placi şi te uiţi toată ziua la mine?" şi vezi ce-ţi zicebatting eyelashes

| valentingb a răspuns:

Uite care-i treaba pustiu. e o batalie.
ea stie ca e superioara.Dar nu stie de ce.E superioara pentru ca o placi si o lasi sa faca ce vrea. Trebuie sa treci la contraatac!
Da-te mai bun decat ea. Adica nu sa razi de ea bre. Adica treci pe langa ea zi zi-i buna frumoaso!
dupa aia la un timp mergi langa ea,,si nu zi nimic, doar uita-te la ea. NU la ea toata,ci la fața, mai ales in ochi. Da, e greu sa te uiti in ochi, iti vine sa te uiti automat in jos. Controleaza-te soldat!
Dupa aia o iei de mana cand nici nu stie ca esti pe-acolo. daca se retrage e bine,detii controlul. Daca nu se retrage si nu zice nimic e foarte bine. daca zice de ce ai luat-o de mana, bucuroasa, ii zici ca asa ti-a venit, asa ai simtit, asa ai vrut. Daca tipa la tine si zice de m-ai luat de mana nespalatule?/ zi ca „„asa am vrut, de ce sa nu te tin de mana ma rog? ai mai, nu serios?" si o tii de mana obligat.
ii mai faci niste remarci ca e faina si gata.
Important e sa te tii tare, glorios, victorios.
ei oricum ii place de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E claaaaar.si eu am fost in situatia tahappy e clar te place o plaic.ai nevoie de curaj. sfatul meu du-te si vb cu ea spune-i ce simti pentru ea nu mai sta ca un fraier fiindca vei regreta. acum du-te.succes si sa ne stii la curent cu ce ai rezolvat da?