| blue-star a întrebat:

Vreau sa stiu ce inseamna un vis, dar spuneti numai daca stiti nu tot va bagati in seama degeaba.Visul: nu-mi amintesc foarte bine totul.stiu doar ca eram in magazinul parintilor mei si acolo a intrat un baiat pe care l-am cunoscut mai demult la scoala. el s-a dus in coltul magazinului si statea cu fata la perete, asteptandu-si randul, ca sa poata sa fie servit, iar eu am intrat si m-am apucat sa ajut la lucru in magazin. apoi m-am dus in fata lui si el mi-a zis ceva...nu mai stiu exact ce...si apoi eu m-am prefacut ca nu e adevarat(cred ca m-a intrebat ceva despre faptul ca imi place de el sau cam asa ceva)si am plecat cu un aer misterios. apoi am iesit din magazin, iar dupa 5 minute a iesit si el si am inceput sa vorbim. apoi am mers intr-un fast-food si am mancat ceva si dupa aceea am plecat. a doua zi m-am intalnit cu el din nou si ne-am plimbat. apoi s-a intamplat la fel cateva zile(visul meu arata mai multe zile-poate chiar o luna). intr-un final, dupa cateva saptamani, am iesit din nou cu el si apoi am mers intr-un parc unde ne-am sarutat. apoi el m-a intrebat daca e oficial(ca suntem impreuna)si eu am zic ca da. apoi m-am trezit.Acum vreau sa va spun ca mie chiar imi place tipul doar ca e mai mare ca mine cu 2 ani. Poate insemna ceva de bine sau de rau? Va rog sa imi spuneti ce parere aveti voi? Se poate ca visul sa insemne ca eu o sa fiu cu el candva? Dau funda pentru cine ma lamureste si pe mine.

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Buna blue star.
visul tau poate reflecta dorinta ta de a fi cu el. dupa cum am mai spus visele reflecta dorintele, aspiratiile etc. reprimate, care se afla undeva in insconstientul nostru, iar noaptea ies la iveala. bineinteles ca nu este voarba numai de ce ne place, ci si de ce nu ne place.
oricum, unui vis i se poate da foarte multe interpretari, in functie de persoana care a visat, in cazul tau, cred ca este vorba de faptul ca tie iti place de acel baiat, ai vrea sa fi cu el, dar in realitate, faptl ca el este mai mare decat tine, te opreste sa faci urmatorii pasi, si dorinta ta se manifesta si ea cum poate, prin vis.
daca vei fi cu el, nu va fi din cauza faptului ca ai visat asa, ci din cauza ca tu iti doresti foarte mult acest lucru (vezi NLP) si poate vei face ceva in acest sens.
interpretarea de mai sus, este una fara prea mare acoperire, intrucat nu te cunosc si nu am prea multe informatii despre tine, dar oricum, te sfatuiesc sa nu apelezi la vreun asa zis "dictionar de vise" caci astea-s abureli.
analizeaza mai bine ceea ce vrei si daca intr-adevar iti place de el, mergi mai departe, 2 ani nu este o diferenta mare deloc.
imi cer scuze daca nu am fost foarte coerenta, oricum bafta tongue

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cel mai probabil, visul este doar refularea dorintelor tale. Dar poti incerca sa il transformi in realitate, vezi daca baiatul acela este singur si, dupa felul lui de a se purta cu tine, sa-ti dai seama ce sentimente are fata de tine. Apoi, arata-i prin purtarea ta ca nu iti este indiferent, iar restul tine de el, sa te invite undeva la un suc sau altceva.

| crazygirlyo a răspuns:

In primul rand in vise ajung persoanele la care te.ai gandit cel mai mult in ziua respectiva, iar cum spui ca tii la baiatul asta probabil te.ai gandit foarte mult la el de aceea l.ai visat seara.nu vreau sa te dezamgesc dar e normal sa se intample asta sa visezi ceva frumos. dar cam greu sa se implineasca cu adevarat happy. iar niste sfaturi in legatura cu baiatul vorbeste cu el incearca sa petreci cat mai mult timp cu el ca sa iti dai seama ce simte si el pentru tine. iar daca nu iti dai singura seama cere ajutorul unei prietene apropiate, ea cu siguranta v. a observa cel mai bine! indiferent de ce se intampla gandeste-te ca nu e capat de lume daca unui baiat nu ii place de tine sau te vede doar ca o prietena! e plina lumea de baietii asa ca numai pierde vremea dupa o singura persoana ca iti faci mult rau tie si nu ar putea fi decat inceputul! Ai grija de tine si sper ca ti.am fost de folos!

| Scuturici a răspuns:

Asta inseamna ca vrea sa-ti transmita si el ceva...incearca-ti norocul. daca el vrea sa fie cu tine n-a fost o intamplare visul tau... a fost ca o intrebare venita de la el (spiritoal)

| Woodee a răspuns:

Este de bine! acea persoana se gandeste la tine, iar spiritul sau iti,, arunca" cate un vis ...doar sa iti amintesti de el.Incearca sa iei legatura cu el. fundita?

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woodee tu chiar crezi ce spui?laughing Doamne...iti spun 100% ca nu este adevarat ce ai ziswinkingasa...si blue star e clar ca-ti place de baiatul respectiv dar pentru. ca l-ai visat nu inseamna ca si lui ii place de tine.Bafta!

| Shade_3546 a răspuns:

Visul e o manifestare a subconstientului. Iti place individul, dar ai mici ezitari.