| Nicolae_Molocea_1988 a întrebat:

Salut vreau sa va intreb de ce in serialul "puterea destinului" toti actorii care joaca in serial nu se saruta pe buze, sunt tare curios e interzis datorita legilor turcesti sau care ar fi motivul.

Răspuns Câştigător
| nCansu a răspuns:

Am văzut întrebarea si discuțiile de mai jos legate pe aceasta tema. Au voie sa se sărute. In mai multe filme turcești am văzut acest lucru ca personajele principale sau secundare sa se sarute, dar acest lucru poate tine si de actori adică silă ( Cansu Dere ) si Boran ( Mehmet Akif Alakurt ) dar mai poate tine si de regizor care poate ca nu ii prea plăceau dulcegăriile,happy. Daca nu ești inca convins poți căuta pe youtube Maraz Ali ve Nazlî, o sa îți de un fragment din Adanalî un serial turcesc in care joaca *Boran*. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| stfnn a răspuns:

Dar in alte filme cum de au voie? probabil fiindca in film e vorba de traditii si de vechile obiceiuri.

| ridhimagupta a răspuns:

Turcii si indienii nu au voie sa se sarute decat dupa casatorie si nu in public nu au voie sa se tina pentru ca se merge pe premisa ca asta se face in intimitatea ta nu sa vada toata lumea.Indiencele nu au voie sa plece neinsotite afara fara un barbat, nu au voie sa aiba telefon

| Honeyyy a răspuns:

Boran nu saruta alta femeie pe buze, in afara de mine love struck love struck love struck.

| Nobody11111 a răspuns:

Nu m-am gandit niciodata la asta desii am vazut ca nu se saruta pe buze, poate asa o fii sau poate asteapta regizorul un moment mai bun