| Aly_8489 a întrebat:

Salut, vreau sa va zic ca cu dragostea merge foarte rau la mine, nu stiu ce sa mai fac, m-am saturat, m-am certat cu el foarte tare, ne-am despartit, pe o perioada de timp, apoi iarasi ne-am impacat, dar nimic nu a schimbat, spune ca ma iubeste mai mult decit pe sine, dar trec zile la rind una dupa alta el este la serviciu la bar, nu-mi scrie, nici nu suna, doar daca eu trec pe linga el si ma salut, parca suntem straini, cind ne-am impacat el a zis ca nu poate fara mine, dar nu este asa, a plecat si la discoteca fara mine, s-a distrat, demult nu ne-am intilnit intre patru ochi, m-am saturat, ma minte tot timpul, vorbeste cu prietena mea din alta tara, ii zice ca ii frumoasa si ca doreste sa o cunoasca mai aproape, el nu stie ca ea este prietena mea, nu stiu ce sa mai fac, poate ca nu ii place ca nu ii atrag tentie multa, s-au s-a gasit alta, nu stiu ce e cu el, dar nu-mi place s-a schimbat, as vrea sa ma ajutati cu sfaturi, m-am saturat de suferinta, va rog mult ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Nu mai ai ce face, e clar ca nu te iubeste.Da-l incolo din moment ce ii spune prietenei tale ca e frumoasa si doreste s-o cunoasca, chiar daca e din alta tara.Nu se face asa ceva cat timp iti declara tie dragostea lui.Din moment ce va comportati ca doi strainii nu mai ai ce face. Poate ca tu ti la el, dar nu e ultimul barbat de pe planeta, nu are rost sa stai cu el.Pana la urma de ce sa mai stai cu el? Ca sa-ti complici existanta? Ca sa suferi? Pentu ce? Pentu unul care nu te pretuieste? Exista mii de barbati in lumea asta.Fiecare are jumatata lui.Fii puternica si nu-l lasa sa se joace,iubirea e prin fapte, nu prin vorbe!

Sper ca nu te-am suparat cu morala mealaughing! Dar, asta e sfatul meu! Sper sa faci alegerea potrivita!

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
Imi pare rău pentru ce ți se întâmplă. Scuze ca ți-o spun, dar cea mai zdravănă alegere ar fi sa va despărțiți din nou, pentru ca pur și simplu nu merge!
Sau, poți sa încerci sa porți o discuție mai serioasa cu el.
Sper ca te-am ajutat!

| tsevaoth a răspuns:

Draga mea daca eu as posta aces mesaj,ce sfat mi-ai da? Daca ai vedea nu prin umbrela sentimentelor ceea ce ai postat ai raspunsul clar. Hai putina demnitate, capul sus! ce, ti s-a paradit liberul arbitru? Ofera dragostea ta cuiva care o merita.