| Costy_5746 a întrebat:

Acum 10 zile am intretinut relatii sexuale cu prietena (neprotejat). De 2 zile incoace, acuza dureri vaginale, usturimi la urinare, dureri de burta... Este posibil sa existe o infectie urinara (s-a schimbat culoarea urinei) pentru. ca a mers desculta pe gresie, sau o raceala la burta/ovare! Care este posibilitatea ca ea sa fie insarcinata, intrucat actul sexual s. a consumat in perioada fertila? Va multumesc

2 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Cel mai probabil e o infectie urinara, asa ca e indicat sa mearga cat mai repede la medic.
Sansele sa fi ramas insarcinata sunt foarte mari daca ati facut sex in perioada fertila.Sa faca un test de sarcina peste vreo 10 zile.

| Costy_5746 explică:

Pai de ce peste 10 zile? Si la doctor s-a dus, urmeaza analize etc... Si stiu ca sunt sanse mari daca am facut.o in perioada fertila, e logic. Dar nu cumva e o coincidenta a simptomelor? Ne speriem amandoi degeaba? Eu stiu ca nu am ejaculat in ea, dar am fost foarte aproape, m.am abtinut, dar sper sa nu fi scapat putin... La 2 minute de la acea abtinere am ejaculat. Dar care este probabilitatea sa fi scapat putin inauntru, sa se "infiripe" ceva acolo si care este posibilitatea sa fie o coincidenta a simptomelor? Oricum, multumesc pentru. raspuns!