| MihrimahAndreea a întrebat:

Ajutor! Fundă! URGENT!

Luni, m-am culcat de 2 ori cu iubitul meu iar el si-a dat drumu in mine tot de 2 ori. A curs sperma din vagin, dar presupun ca o parte s-a dus si inauntru(ca doar nu s singura fata careia i a curs). Mentionez ca dupa actele sexuale nu m-am ridicat imediat, am stat culcata cel putin 10 minute dupa fiecare penetrare. La vreo 2 ore aproximativ a inceput sa imi fie rau, sa ma doara burta foarte tare si capul (din ce stiu eu simptome nu apar asa repede) iar acestea m-au tinut pana ziua urmatoare. Si de luni ma simt extrem de obosita. De ieri mi se pare ca sanii mei s-au intarit si ma dor (puțin de tot ma dor dar pana acum nu ma dureau). Ciclu menstrual mi-a venit pe data de 19 si m-a tinut cam pana pe 22-23 maxim. Actele sexuale au avut loc pe data de 28. Mentionez ca am mai avut acte sexuale! Acum nu mai am simptome. Doar cateodata ma doare burta, capul putin si sunt obosita extrem de obosita tot timpul de atunci iar sanii mi se par mai tari acum si am putina sensibilitate la ei ceea ce nu am mai avut pana acum.
Ciclul menstrual nu este regulat. Acum 2 luni mi-a venit in jurul datelor 23-34-25... poate chiar 26 sincer nu mai tin minte! Iar luna asta pe 19.
In aceasta dimineata, cand m-am dus la toaletă, sa fac treaba mare, am fost destul de constipată (eram si inainte dar de luni mi se pare ca sunt mai rau) si " chinuidu-mă " eu acolo sa fac, am observat cum din vagin imi curgea un lichid alb, care nu era lipicios si nu avea niciun miros, era identic, exact ca apa (mi-a curs foarte mult), si inca niste cheaguri destul de lipicioase (daca le pot spune asa) tot albe si fara miros!

1. Am sanşe sa raman insarcinată?:
- avand in vedere ca actele in care si a dat drumu de 2 ori in mine a fost după 9 zile de la menstruatie si ciclul meu nu este regulat (daca ne luam dupa internet cu perioada aia fertila?)
- mi a mai curs sperma din vagin dar presupun ca tuturor femeilor le curge si o parte se duce inauntru.

2. Dupa cat timp se face cel mai devreme un test de sarcina si pe care mi l recomandati? (Sa nu fie extrem de scump)

Mentionez ca acel lichid alb foarte mult fara miros si exact ca apa nu mi a mai curs pana acum si nici acele cheaguri fara miros si lipicioase ca o guma (cel putin eu n am observat pana acum).

Menționez ca am mai avut cateva acte sexuale. Daca cumva conteaza varsta, am 16 ani si ciclu imi vine de 6 ani si sunt destul de dezvoltata.

Va rog nu ma judecati!

Ce sanse sunt sa raman insarcinata?
Si cat de devreme pot face un test de sarcina bun si care sa nu fie extrem de scump?

FUNDA! URGENT!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa-ne sa intalegem... tu vrei sa ramai insarcinata nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, ai fost la inceput de perioada fertila so da, ai sanse sa fii ramas insarcinata! sa speram ca ovulatai ta se produce cateva zile mai tarziu si nu se intampla nimic.
bazat pe ultima data a ciclului menstrual, un test de sarcina facut corect, trebuei sa-l faci dupa data de 25 Aprilie. daca il faci mai devreme poate sa arate negativ dar tu sa fii totusi insarcinata din cauza ca nu are timp sa transmita mesjaul sarcinii la toate organele din corp. Deci, nici o partida de sex fara prezervativ, ca risti o sarcina nedorita dar risti si o boala cu transmitere sexuala!
Odata cu inceperea vietii sexuala ai obligatia sa mergi la control ginecologic de fiecare data cand ai scurgeri abundente sau mirositoare si 1 data/an obligatoriu sa faci testul papa nicolau.

| corbulalbrosu a răspuns:

Calculele prezentate in raspunsul dat anterior pot fi considerate ca fiind valabile DOAR in cazul in care ciclul tau menstrual ar fi unul REGULAT. Insa tu acum precizezi ca ciclul tau este neregulat, in consecinta in cazul ciclului NEREGULAT nu se poate face nici un calcul deoarece dupa un ciclu foarte lung poate urma unul identic dar la fel de bine poate fi urmat de unul foarte scurt sau poate unul mediu. In privinta lichidului de care amintesti, s-ar putea sa reprezinte mucusul cervical care se produce in exces de glandele existente in colul uterin in perioada fertila si care in amestec cu secretia vaginala din cauza cantitatii mari se poate scurge din vagin. Din cauza ca c.m este neregulat, probabilitatea de sarcina se poate considera ca putand fi destul de mare. Cel mai precis test de sarcina este cel efectuat in laborator prin analiza de sange al carui rezultat este intotdeauna corect. Se poate face dupa trecerea a minim 10 zile de la ultimul act sexual, iar pretul este in jur de 35-45 lei. Testul pe baza de urina se poate face cel mai devreme dupa trecerea a minim 21 de zile de la data ultimului act sexual. Pretul unui test considerat bun, poate avea o valoare de 10-15 lei, insa trebuie repetat dupa 3-5 zile pentru a fi confirmat sau nu primul rezultat. Multa sanatate.

| Idkidk a răspuns:

Mergi la un medic ginecolog!

| Faranume1111 a răspuns:

Da poate la un medic ginecolog nu ai putea sa mergi, dar trebuia sa iei pastila de a doua zi cel putin, normal ca sunt sanse sa fii insarcinata, un test cam dupa 7-10 zile o sa se vada pe test, si tot ce simti, poate ai impresia ca ai ramas insarcinata si de aceea crezi toate lucrurile astea, dar nu are cum dupa 2-3 zile. Aproximativ toate testele de sarcina sunt bune, poti sa iei 2-3 diferite, barza sunt bune.Mai bine ai vorbii cu mama ta, daca nu vrei sa ai un copil.

| RealMadridForever a răspuns:

     ○™™™®Ä©