| CosminaDinu a întrebat:

Am 22 de ani si mi-am inceput viata sexuala in urma cu 6 luni. Am facut sex neprotejat cu prietenul meu in timpul ovulatiei, dar acesta nu si-a dat drumul in mine. Timp de o saptamana nu am mai facut nimic, iar in aceasta seara am facut sex. Dupa contact, cand am fost sa imi fac dus, am observat ca aveam 2 firicele de sange putin inchegat in scurgerea vaginala rezultata in urma contactului... mentionez ca de doua zile am si o usoara mancarime la nivelul labiilor si ca doar ce am terminat un tratament cu antibiotice. ciclul trebuie sa imi vina abia peste 9 zile... ce reprezinta? E motiv de panica? As putea sa fiu insarcinata?

4 răspunsuri:
| Anonima283 a răspuns:

Saaalut. Uite, dacă ai făcut sex neprotejat în perioada ovulației există risc de sarcină din cauza lichidului preejaculator care poate să conțină spermatozoizi. Și sângerarea pe care ai avut-o dacă a foat slabă cantitativ, de o culoare deschisă și a ținut 1-2 zile poate reprezenta implantarea ovului fertilizat în uter. Recomand un test de sarcină după 21 de zile de la contactul neprotejat. Multă sănătate❤

| CosminaDinu explică (pentru Anonima283):

A fost prezenta doar dupa terminarea actului sexual, ca doua firicele si atat. Nu a mai existat apoi.

| Anonima283 a răspuns (pentru CosminaDinu):

Hmm, nu stiu ce poate fi. Eu zic sa mergi la medic, cel mai bine ❤

| kono69 a răspuns:

Nu