| Fabulos156 a întrebat:

Am o mare problema. M-am îndrăgostit de cea mai buna prietena a mea, ne intelegem de minune ca prieteni. E putin mai mare (aproape un an), dar nu asta e problema. De curand s-a cuplat cu unul mai mic ca mine pe care pur si simplu nu il suport. In plus cred ca vrea sa profite de ea, o iubesc ca un nebun! Va rog, ajutati-ma! Ce sa fac? Cum sa procedez?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nici nu trebuie ca tu sa-i suporti prietenii, este strict problema ei cine ii place si cine nu. De iubit, tu o poti iubi in continuare, este un drept pe care nu ti-l poate lua nimeni.

| LoveSleep a răspuns (pentru neutrino):

Zilele trec, aceeași replică de final.

| Xpressurself a răspuns:

Bine ai venit in lumea celor care isi gasesc o iubita cu adevarat. asta e definitia unei relatii sanatoase. cand o relatie se bazeaza pe prietenie. trebuie doar sa-i spui ce simti. sa gasesti momentul potrivit totusi. atat trebuie sa faci.

| adyta123 a răspuns:

Daca e cea mai buna prietena a ta spune-i ce simti. Da ia in calcul ca relatia voastara s-ar putea schimba radical dupa acea, daca vrei asteapta sa fie iar singura si spune-i sau spune-i acum tu decizi.

| Simplepickup a răspuns:

You are knee-deep into the friendzone dude. Uit-o du-te după miile de tipe libere. Are prieten. It's not even worth pursuing. Just move on.