| CASTRAVETE112 a întrebat:

Salutare!
Am o problema.
De fapt, prietena mea are.
Am facut-o pe 29, 30 octombrie si 1 noiembrie.
Apoi peste 2 saptamani i-a venit ciclul normal. Dar luna asta nu i-a mai venit deloc.
E posibil sa fi rămas?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca dupa data de 1 Noiembrie nu ati mai intretinut si alte acte sexuale, in acel caz in acest moment se poate face un test de sarcina pe baza urinei, al carui rezultat va fi in mod garantat valid, valabil si corect. Testul de sarcina corect efectuat este prezentat de medicul ginecolog Laurentiu Craciunas in link-ul :
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Multa sanatate!

| Catrice a răspuns:

Ar putea face un test de sarcina. De unde sa știu în ce condiții ați făcut-o. (protejat sau nu)

| CASTRAVETE112 explică (pentru Catrice):

Daca i-a venit ciclul după, poate rămâne?

| jorgegogel a răspuns:

100%,nu a ramas, daca rămânea nu îi mai venea ciclul.
Iar cat despre luna aceasta depinde de cate ori ați făcut sex neprotejat, și în mod normal dereglarile hormonale sunt ceva normal la fete.