| Gheorghe162 a întrebat:

Salutare. As fi avut nevoie de parerea voastra in legatura cu o situatie ce mi s-a intamplat.

Am 23 de ani si din luna noiembrie sunt impreuna cu o colega cu care am fost in liceu. In liceu, nu am avut cine stie ce tangente, doar colegi de clasa.
Ulterior, am inceput sa vorbim. Initial, ne intrebasem reciproc despre fostele relatii, bodycountul fiecaruia, daca e relevant, ea explicându-mi ca a avut 4-5 parteneri. Toate bune, pana cand, recent, am aflat dintr-o greseala ca ea a avut mult mai multi parteneri, mai exact 14-15. Toata drama asta mi-a picat foarte prost, fiindca imi facusem din start o alta parere. Scuza ei a fost ca nici ea nu se mândrește, au fost one night standuri, fara obligații, ea neavând relatie si negăsind niciun baiat serios, cu care sa realizeze ceva de durata.
Problema e ca eu nu o mai pot vedea la fel, am o permanenta teama ca imi ascunde ceva, ca sunt unul dintr-o mulțime si astfel nu am o tragere sa-mi investesc timp si sentimente.
In rest, fata se comporta excepțional, absolut nicio problema si locuim impreuna.
Intrebarea mea este daca pentru voi este relevant bodycountul. Vi se pare un numar mare 15 la 23 ani? Un sfat? Multumesc.

17 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este normal sa aibă număr mare de parteneri pentru ca este normal în studenție sa străbați cearsafuriile căminelor. Dacă pe tine te afectează un lucru atât de normal atunci căutați una care are pânză de păianjen între picioare

| Violleta2022 a răspuns:

Pare ca tipa este curva deprofesie, ca asta face, se culca ocazional cu cate unul pe bani, bineintels.

| sofisis a răspuns:

Mi se pare ca e o prostie sa te cramponezi de asa ceva. Putea sa aiba nu 15 ci 150. Care e problema? Cu ce anume te afecteaza daca iti place de ea ca persoana, daca o duce capul, daca tine la tine si relatia merge bine?
Cand va aud, pe voi barbatii, efectiv ma ia capul. Numai in Romania inca se mai face atata caz de asa ceva. In strainatate nu intereseaza pe nimeni cu cati/cate se... fiecare.

| VoidEternal a răspuns:

14-15 e cam mult.

| anonim3247 a răspuns:

Pentru o femeie 15 bărbați la 23 de ani sunt foarte mulți.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Uite cum vad eu situația, ok trecutul nu a fost excepțional, negăsind o persoana cu care sa formeze ceva " serios" și a băgat picioarele în ea de treaba și a zis ca își dorește doar aventuri, pentru ca da ( si femeile fac asta, nu doar voi bărbații).
Din moment ce a fost destul de deschisa sa îți vorbească despre trecut fără vreo reținere înseamnă că chiar te place, ca e urat sa te intereseze cu câți bărbați a făcut o ea în trecut, când și tu poate ai făcut o tot cu o mulțime de fete.
Contează cum merg lucrurile în prezent și dacă chiar te place, ar trebui sa lași aceasta gelozie pe trecut și sa lucrezi la tine dacă te simți nesigur, gen love yourself.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

+ încerc să vad partea plina a paharului, dacă îți dovedește că nu te place și nu este potrivita pentru tine= te despărți și cauți alta persoana.
--> Comunicarea este cheia.

| GeorgeCazan a răspuns:

Tu ești nesigur pe tine, deoarece crezi ca ești mai puțin experimentat decât ea. Eu zic ca nu contează. Tu ai ales-o pe ea și ea pe tine. Oricum ce contează câți iubiți a avut?

| Nyarlathotep a răspuns:

Exista si o solutie matematica de a verifica daca bodycount-ul unei fete/femei este prea mare.

Folosesti urmatoarele ecuatii:
calculul partenerilor: "A * 3 = B" unde A = numarul partenerilor care ti-l mentioneaza fata/femeia, iar B = numarul real al partenerilor. Cand o tipa iti spune ca a fost cu ex: 5 parteneri, inmultesti cu 3 si obtii numarul real, adica 15 in cazul tau

Ecuatia a 2-a se foloseste de prima, si anume:
X * 2 * B = Y
unde X este lungimea medie a unui penis in erectie (approx 14 - 15 cm), acest X il inmultesti cu 2, fapt care reprezinta intrarea, respectiv iesirea din ea a acelui penis CEL PUTIN O DATA. Apoi inmultesti cu numarul real de parteneri, valoarea B

EXEMPLU:
Daca A = 5 si X = 14 avem:
5 * 3 = 15 parteneri
14 * 2 * 15 = 420

Asta inseamna ca in ea s-a circulat circa 420 cm de maciuca.

Cum iti dai seama daca acest 420cm e mult sau putin? Foarte simplu: daca tu ai sari de la inaltimea de 420 cm, adica 4 metrii si 20 centimetrii, ti-ai rupe ambele picioare sau nu?

Daca raspunsul este da, clar acea femeie a vazut prea multa maciuca! Sper ca ti-a fost de folos acest raspuns laughing

| Mitzupitzu a răspuns:

Locuiesti cu ea, esti al 16-lea si nu-ti convine.
Ciudat. Nu stii unde este iesirea?

| VelicanEmilia a răspuns:

Ai de viata mea! Cam multi. Sa speram ca ai sa fii ultimul din lista ei. Macar atata lucru bun sa fie si pentru tine.

| RIGeorge a răspuns:

Salut, asta gresesc majoritatea, vor sa stie si sa afle trecutul la partenere, daca esti cu tipa nu stiu dc te-ar mai interesa trecutul ei, in loc sa te bucuri de relatie de prezent si viitor tu scormonesti trecutul.
Nu era mai bine daca nu stiai nimic?
Nu te mai gandi atat dai pace, ea este cu tine acum si asta conteaza.

| Gheorghe162 explică:

Am uitat sa adaug ca daca e vorba despre educatia fiecaruia nu consider ca e ceva in neregula, amandoi suntem la master in Bucuresti, lucram in domeniul IT si avem familii obișnuite.

| anonim3247 a răspuns (pentru Gheorghe162):

Ai scris - amandoi suntem la master in Bucuresti, lucram in domeniul IT
Să fi ferm convins că mai mulți de 2 - 3 nu a avut aia.

| anonim3247 a răspuns (pentru Gheorghe162):

IT-istă și 15 bărbați la 23 de ani - nu merge nici dacă era foarte frumoasă.

| Gheorghe162 explică:

Multumesc pentru raspuns, insa prejudecățile legate de meserie sunt foarte greșite. Daca ne luam dupa aspect, niciunul dintre noi nu arata a IT-ist. laughing)

| anonim3247 a răspuns (pentru Gheorghe162):

Și ești ferm convins că ea a găsit 15 IT-iști frumoși cu care să facă sex până la tine?
Sau a făcut sex beată în cluburi?
Nu ține IT-istă cu 15 bărbați la 23 de ani oricum o dai.