| anonim_4396 a întrebat:

Salutare baieti\fete, am ajuns aici cu o 'problema' amuzanta pentru unii, cum sa o zic..am 19 ani si sunt virgin, da. VIRGIN! Stiu ca in ziua de azi unii isi incep viata sexuala poate chiar si la 14 ani, asa e la 'moda' ce sa zic..Majoritatea prietenilor mei nu mai sunt virgini, deja devine apasator, nu ca sunt eu baiat urat sau nu pot vorbi cu o fata, dimpotriva sunt destul de ok si am vorbit cu fete destul de frumoase si ok dar nu am ajuns la sex vreodata. Am mintit multa lume ca nu mai sunt, si e aiurea, dar daca spun ca sunt virgin iar e nasol.Imi doresc o prietena cu care sa simt ceva inainte sa fac sex ..asta sa nu va faceti sa credeti ca sunt pretentios sau ceva de genu, nu sunt un disperat dar pur si simplu nu vad o fata doar o distractie ..nu stiu ce sa zic, sincer nu ma simt prost ca sunt inca asa, pentru ca stiu ce vreau dar devine aiurea cand sunt intrebat despre sex, pfff ma blochez, imi vine sa imi dau cu capul de ceva uneori si imi e rusine fata de alti baieti..Astept niste sfaturi ceva, si da ..si comentarii ' amuzante ' happy

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Tu traiesti pentru alti sau pentru tine? ca vad ca traiesti sa faci pe placul altora,banuiesc ca ai vrea sa faci sex sa fi pe placul asa zislor prieteni pe care i ai,daca erau prieteni pe bune nu le interesa de virginitatea ta,numestele persoane cu care am contat adica simpli straini care isi urmaresc propiul interes atat ca prieteni nu exista e ceva fictiv,prieten e maicata, taicatu, fratele tau, sorata in cineva care ai incredere nu straini, parerea mea este ca nu trebuie sa discuti cu asemenea persoane sasi pierzi timpul cu ei si nici sa vrei sex daca tu nu simti asta

19 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ai 19 ani, esti student, esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, iesi in club cu baietii agata o fata, beti de va ametiti si faceti sex, ce este asa greu? ai nevoie de tupeu si de prezervative

| Kaℓi a răspuns:

"comoara asta..." laughing)))

| Amsm a răspuns (pentru Kaℓi):

Scuza-ma, dar in limbajul tau cum ii spune? "chestie ok?"

| Staind a răspuns (pentru Amsm):

Orice e mai bine decat comoara kiss

| Amsm a răspuns (pentru Staind):

Ma, pentru mine asta a fost, pentru voi probabil a fost un lucru de apucat, ati auzit de fete care si-au vandut virginitatea? Pe cat crezi, pe 2-3 lei? pe mii de dolari. aia comoara, da sigur.

| Staind a răspuns (pentru Amsm):

Si cum te simti acum ca...nu mai ai comoara?
Puteai s-o pastrezi, scapai de un imprumut pentru studenti. Sau 3.

| Kaℓi a răspuns (pentru Amsm):

Mii de scuze daca te-ai simtit vexata, pur si simplu m-a amuzat expresia happy

In limbajul meu nu exista o formula pentru "pierderea de catre un baiat a virginitatii", nu m-am gandit niciodata la valoarea gestului asta. Asa ca poate o sa adopt si eu comoara, daca e sa discut despre subiectul asta, vreodata happy

| Kaℓi a răspuns (pentru Staind):

Oare e mai bine "floarea"? :)
https://www.youtube.com/watch?v=YxRamLlTh1Q

| Amsm a răspuns (pentru Staind):

Ma simt bine, ca am folosit-o cu cap, inteligentule!

| Amsm a răspuns (pentru Kaℓi):

Foarte bine faci.

| Staind a răspuns (pentru Amsm):

Ma bucur ca ti-ai ales tariful cu cap.

| Amsm a răspuns (pentru Staind):

Ciudosule.

| DeathIncarnate a răspuns:

Lol,sa mori tu ca prietenii tai nu mai sunt tot virgini?laughing
Hai ba cumetre, ca asta e o vrajeala de la baiat la baiat.
N-au dat ei in geana pana la varsta asta, stai linistit... poate doar cu limba.

| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să discuți viața ta sexuală (reală sau imaginară) cu nimeni. E ceva intim, iar dacă interlocutorii insistă, nu ezita să-i faci nesimțiți și să-i trimiți să aibă grijă de treburile lor, nu de ale tale.

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine cum gandesti in legatura cu o viitoare relatie cu o fata. Nu are de ce sa-ti fie rusine ca esti virgin la 19 ani. Cei care nu mai sunt virgini, nici relatiile lor cu fetele nu sunt dintre cele mai reusite.

| Felys a răspuns:

Sa fii fericit ca nu ai facut-o cu care ai apucat sa te umplii de boli, astia micii nu prea realizeaza asta si se trezesc cu tot felul atunci cand incep sa constientizeze, indiferent cand o vei face si cu cine, nu uita sa iti iei masuri de protectie calumea, indiferent cata incredere vei avea in fata respectiva

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu am 11 ani si am avut deja cateva femei.Glumeam!

La fel ca si tine majoritatea dintre ei spun ca si-au deschis viata sexuala, desi nu si-au deschis-o, doar ca sa nu fie judecati de gura lumii sau ca sa se laude.Normal ca orice carnat de 14 ani pe care il intrebi va spune ca a facut sex cu gagicile pana le-a iesit ochii din cap, dar cel mai probabil, ori n-a facut, ori a facut, dar n-a fost mare branza.
Toate sondajele de pe internet care spun ca la 14 ani copiii si-au inceput deja viata sexuala n-au o baza clara, doar spusele celor ce au alcatuit sondajul.
Ar trebui sa incetezi in a te mai compara cu altcineva si sa astepti momentul oportun.

| DarkCrina a răspuns:

Nu mai fi asa de panicat. Si eu cunosc baieti aratosi cam de varsta ta care sunt virgini. Nu esti singurul si nu e asa tragedie. Probabil la tine e presiunea din cauza varstei.
Tocmai, la varsta ta nu astepta vreo printesa. Nu o sa vina. Distreaza.te. Du.te in cluburi si agata. Ai tu timp de relatii serioase. Acum ai alta treaba. Bafta!

| Amsm a răspuns:

Iti dau un sfat prietenesc: inainte sa o faci cu vreuna, asigura-te ca si ea este virgina, nu merita sa dai comoara asta la oricine, si daca crezi ca ai sa iubesti pe una care nu mai este virgina, eu zic tot sa nu faci pentru ca ea nu te-a iubit daca a facut cu altcineva inainte, Iti spun din experienta proprie: merita sa astepti una in aceiasi situatie ca tine, merita asteptarea! Si de preferabil, sa fie nevasta-ta, ca apoi sa nu se mai foloseasca si altu de jumatatea ta happy. Urmeaza-mi sfatul, n-ai sa fii dezamagit.