| Dia999 a întrebat:

De vreo 3 luni vorbesc cu un tip, ne scriem zilnic mesaje, toate bune si frumoase. A plecat într-o vacanță, iar timp de 3 zile nu am mai vorbit. Astăzi, în timp ce vorbeam, s-a "scapat" si mi-a vorbit despre o tipa pe care a cunoscut o in vacanta lui.
Mai are vreun rost sa continui cu el?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iti place de el, ar trebui ca tu sa incerci sa faci tot posibilul in a-i demonstra ca de fapt esti si mai buna dar si mai inteligenta comparativ cu acea sau multe alte fete. big grin

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Păi dacă doar vorbesti cu el si nu ai o relație nu stiu de ce ar trebui să te superi.

| ancaval a răspuns:

Păi și dacă DOAR vă scrieți, ce înțelegi tu? Ce e acolo? Prietenie, poate. Nicidecum ceva serios. Și dacă te consideră prietenă, puteți vorbi în continuare.

Am impresia că tu nu ai înțeles, multe. Dacă înțelegeai la ce stadiu sunteți, atunci nu mai puneai întrebarea pe net.

| Dia999 explică (pentru ancaval):

Si atunci tu nu aveai la ce răspunde. Cu plăcere. :*

| ancaval a răspuns (pentru Dia999):

Hmm...obrăznicia asta... vai, vai.

Ce ți-a zis corbulalbroșu e o prostie. De ce să demonstrezi că ești mai bună decât altele? Poate, din părerea băiatului cu care vorbești tu, cealaltă fată e mai bună decât tine. Așa că... efortul prostesc, de a demonstra cine ești, e în zadar.

Nu visa la ceva ce NU va fi, niciodată. Pentru că nu va fi, nimic.

| 90210 a răspuns:

N-are. Sa stea cu aia.