| anonim_4396 a întrebat:

Salutare "drag popor". Cu speranta ca nu va suparati, am sa ma descarc si eu in cateva randuri. ca multi de varsta mea (17-18) nu mai cred in asa zisa "iubire". Pt multi dintre ei exista doar obsesie fizica. Am incercat sa le explic in toate caile posibile ca inca mai exista, dar fara rezultat. Asa ca am ales sa ma descarc aici, unde sunt mai multi oameni, unii dintre ei mai intelegatori.
Pe neasteptate, o fata din liceu a inceput sa ma "gadile la inima" doar cu privirea (parca arunca cu sageti de la cupidon), iar dupa 3 saptamani in care am tras de mine sa imi fac curaj sa ii cer idul, eu fiind mai timid, am reusit. Imi notasem si in calendar ca a fost printre cele mai bune zile din viata mea si tot asa.
Ajungeam acasa, abia asteptam urmatoarea zi de scoala doar sa o vad si sa ne spunem "buna" unul altuia, eventual sa ii vad zambetul care imi lumina (si nu exagerez) toata ziua, putea sa mi se intample orice, ca tot eram fericit pentru ca ii vazusem zambetul ei. Am avut si fluturi in stomac. ma intreba mama ce am de nu mananc si eram nevoit sa bag diverse scuze.
Fiind prima fata cu care "flirtam", m-am grabit si am intrebat-o de toate numai din prima conversatie (muzica, filme, sporturi). Ea raspundea la toate, dar scurt, dar eu saream in sus de fericire la fiecare raspuns. Vorbeam cam o data la 3-4-5 zileNu prea deschidea subiecte, adica deloc, in prima saptamana. eu doar intrebam. mai ziceam cate ceva si ea raspundea scurt.
Eu, ca un nepriceput, am zis sa o invit la suc din prima saptamana. netinand cont ca ea nu m-a intrebat nimic / nu a povevstit nimic / nu a inceput nici o conversatie.si desigur am primit un NU. Mi-au dat lacrimile in seara aia.am plans, ce sa mai.
Apoi, am zis sa nu ma dau batut, si am continuat sa vorbesc cu ea pe yahoo, si treaba mergea mai bine. deschidea si ea subiecte, conversatiile durau de la 1h-2h in sus. dar tot nu incepea nici o conversatie, iar eu la liceu eram prea timid sa zic mai mult decat un buna, uneori nici nu ma baga in seama cand trecea pe langa mine, in schimb colega ei de dulap se uita sa vada daca ma uit la ea.
In vacanta de revelion am zis sa mai incerc o data sa o invit in oras. incepusem sa vorbesc cu ea 5 zile la rand. iar in ultima conversatie zicea ca i se descarca telefonul si ca "vorbim diseara cand intra". De atunci. nu am mai vazut-o pe mess... i-am trimit mesaj prin fb / mesaj offline prin mess. degeaba.ma bagase la ignore. Alta perioada de plans a urmat, eram depresiv, ascultam numai muzica trista.
La liceu cu greu evit sa nu ma uit dupa ea pe hol, mai ales ca mergem / ne intoarcem cu acelasi autobuz, dar inca ma inteapa inima sad. Un coleg i-a mazgalit dulapul, in speranta ca o sa ma simt eu mai bine, dar nu m-a ajutat cu nimic. M-am dus imediat la baie sa ud niste servetele si sa ii sterg dulapul ei, asta fiind in timpul unei ore. Mai zicea de ea ca are guşă / e grasuta, mie nu imi pasa, avea un ras si un zambet. cum rar vezi.
Si acum nu stiu ce sa fac. in dimineata asta am dat de ea in autobuz, am incercat sa evit pe cat posibil contactul vizual, ma prefaceam ca citesc ziarul unui tip care statea pe scaun... mai vedeam ca se uita inspre mine, nu stiu sigur daca la mine, si ma blocam... cred ca ma si iinroseam.
Eh, povestea e mai lunga dar... acum ma simt putiiiin mai eliberat.
Are cineva niste sfaturi va rooooooog?sad

9 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Salut! Stii, noi doi nu prea ne deosebim, te respect ca ai avut curajul si rabdarea sa faci asemenea lucruri, ba chiar sa nu te dai batut...Fi atent ce sfat am pentru tine, asa cum s-a mai scris, mizezi totul pentru o ultima incercare.Du-te la ea, lasa rusinea si intreab-o de ce te evita, toate chestiile astea. Daca ea nu apreciaza tot efortul care l-ai facut, inseamna ca nu te merita happy Sunt multe fete care te asteapta pe tine, sa le oferi dragostea pe care chiar stiu s-o aprecieze. Succes!

| darrio2007 a răspuns:

Vorba lunga, saracia omului.Intra in vorba cu ea.Nu mai sta ca o statuie.Insista.Fetele trebuiesc cucerite.Le place asta.

| foxsilver a răspuns:

Din cate am inteles,in timpul discutiilor voastre exista mai mult un monolog decat un dialog.
Tie iti turuia gura,ii puneai intrebari iar ea iti raspundea monosilabic,scurt si la obiect.
I-ai facut doua invitatii si te-a refuzat.
Inseamna ca stai bine cu rabdarea.
Cred ca ar trebui sa faci o ultima incercare si cu prima ocazie cand o mai intalnesti,iti iei inima in dinti si o intrebi ce s-a intamplat,de ce te evita, daca ai gresit cu ceva fata de ea, etc.
In felul asta vei vedea ce ai de facut in viitor si te vei simti si mai eliberat.
Noroc!

| DiiiAnAaaa a răspuns:

Esti un baiat foarte dulce.
Eu cred ca tu te`ai indragostit cu adevarat.Dar parerea mea este ca daca ea nu iti acorda destula atentie nu ar mai fi cazul sa te gandesti la o posibila relatie.incearca sa o uiti.probabil iti va fi foarte greu dar sunt destule fete pe lume. Iar tu pari un baiat foarte dragut si cred ca multe fete ar vrea sa aiba un iubit ca tine. pupic.
Si app eu am 17 ani si cred in dragoste! chiar foarte mult! Am fost foarte norocoasa sa intalnesc un asemenea baiat ca iubitul meu si cu siguranta daca vei crede in continuare vei vedea ca vei trai si tu o asemenea poveste.probabil nu e ea fata potrivita.

| cosmina95 a răspuns:

Uououo:X ce prumos povestesti
se vede ca esti un baiat sensibil si ca te-ai indragostiti de-a binelea.
ea se pare ca nu e asa interesata de tine. dar poate daca it faci curaj iti iei inima in dinti cum se spune si te duci la ea cand o vezi si o iei de-o parte si vorbesti serios cu ea despre ce simti tu.si ce vrei de la ea si poate si ea te place.nu ai de unde sa stii ce e in capul ei
eu zic sa incerci sa vorbesti cu ea fata in fata ca pana la urma nu pierzi nimic.si daca ea nu este atrasa de tine si chiar nu vrea sa aiba nici macar o relatie de prietenie (amicitie) cu tine atunci o lasi in pace si iti vezi de treaba ta ca pana la urma nu e ultima fata de pe pamant sunt altele si mai bune ca ea si sunt sigura ca daca cauti mai bine o sa gasesti fata potrivita pentru tine! bafta:*

| ZOB a răspuns:

Lasa ma curvele. Asteapta ca o sa vina persoana potrivita la tine. N-are rost sa pierzi timpul cu toate pustoaicele.

| spiniii a răspuns:

Sti.nu vreau sa te supar dar fata asta e cam prea de tot,inteleg ca o placi si ca te-ai indragostit nebuneste de ea,dar prin faptul ca ea iti refuza orice[invitatie in oras, subiecte noi etc etc]mie nu-mi da de inteles, decat ca nu stie ce vrea cu adevarat.sunt unele fete care trec prin perioade mai dificile si probabil ca si ea are acele perioade, si poate crezand ca daca vorbeste cu tine le poate "rezolva".eu zic totusi sa nu te lasi batut.si pana la urma"ce-ai de pierdut?"raspuns:nimic."incercarea moarte n-are". daca mai vrei sa vorbim despre asta.da-mi un mesaj pe privatwinking.ehh... good luck!

| adelaadelaadela a răspuns:

Oooo ce dragut esti sa stii ca foarte multe fete adora baietii sensibili ca tine asa ca o sa ai multe fete la picioare, eu inteleg ca esti indragostit de ea dar timpul le rezolva pe toate!winking

| rutanklan a răspuns:

Bah fratica. CUm adica colega ei de dulap? Ce naiba faceti la scoala aia? Turnati filme porno in garderoba?

Hey, relax... ce-a fi a fi. Just relax.