| DieterBortscher a întrebat:

Salutare fetelor! Am observat ceva la voi, si vreau sa va pun o intrebare. Sa presupunem ca exista un baiat care nu e rupt din cer, dar, sa zicem ca este dragut/frumusel. Nu injura sau alte chestii. Dar, un procent de 70% din fete se indragostesc de el daca il aud cantand la chitara. Nu stiu de ce, dar observ ca majoritatea fetelor le place sa asculte un baiat cantand la chitara, iar mai apoi sa se indragosteasca de el. Si intrebarea mea este: Ce va face pe voi fetelor, sa va indragostiti de un baiat care canta la chitara? Ce are in plus? Ce va atrage la el?

Dau funda pentru cel mai explicit/logic/interesant raspuns. Nu vreau raspuns gen "nu conteaza chitara, ci sufletul/infatisarea baiatului" pentru ca e clar ca instrumentul asta are ceva special la el

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Pe mine nu ma face nimeni sa ma indragostesc daca-mi canta la chitara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credeam ca numai in filme e faza cu chitara.Si de obicei ala care canta e si foarte atragator, carismatic, arogant etc.Nu prea vezi un tip nasol cantand la chiatra si toate femeile roind in jurul lui.Nimeni nu se indragosteste de cineva doar pentru ca il aude cantand.Nimeni cu cap, vreau sa spun.

| KeyoAsurame a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca m-ai sti ti-ai retrage cuvintele

| anonim_4396 a răspuns (pentru KeyoAsurame):

Greu de crezut.Nu obisnuiesc sa imi retrag cuvintele.Totusi,de ce as face-o?

| KeyoAsurame a răspuns:

Nu instrumentul este special caci pot si eu sa am un mar in mana si sa incep sa cant la el... daca stiu sa cant la acest mar nu conteaza daca e special sau nu la fel este si la acest baiat, nu chitara e speciala ci el caci stie cum sa acorde notele muzicale si face niste sunete placute ''fetelor'' si cu ajutorul frumusetii asa isi castiga el popularitatea...e easy

| DieterBortscher explică (pentru KeyoAsurame):

Omule, am cerut parerea fetelor, nu a unui baiat. Noi putem spune multe, insa ele au o alta parere. E bine si ce ai zis, insa vreau sa vad parerea unei fete...

| Larisa498 a răspuns:

Sincer după părerea mea, atunci când văd un băiat care stie sa cânte la un instrument (in cazul asta chitara )nu vezi in el tipul ala de badboy ...mai de graba vezi un băiat sensibil care își poate exprima ceea ce simte prin muzica...(asta e strict parerea mea, de altele nu stiu )sper ca te-am făcut să înțelegi macar dintr-o perspectiva