| TheRisk a întrebat:

Imi puteti spune si mie dupa ce termin liceul, profil Economic, la ce facultati pot da? Si ce meserii mai "banoase" sunt in acest domeniu? (Am postat'o in aceasta categorie deoarece e una dintre cele mai vizitate.Peacebig grin) Multumesc anticipat.

Cu stima,
Alex

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Dupa ce termini liceul poti urma orice facultate cu exceptia celor la care se daue examene specifice(cum este Conservatorul de exemplu.
In ceea ce priveste partea cu banii profilul la care esti este unul bun, Poti urma Facultatea de Stiinte Economice. Banii se fac in economie. Daca vei urma aceasta facultate si vei ajunge un bun specialist in domeniu, atunci vei face bani.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Sound_9139 a răspuns:

Pai sunt multe facultati dar daca vrei sa continui pe economie e clar ca o sa dai la ASE iar de acolo sunt mai multe profile ca de exemplu turism etc...

| TheRisk explică:

Va multumesc multwinking Athos ai funda tongue