| damienkawas0107 a întrebat:

Salutare! In urma unor raporturi sexuale neprotejate mi-au aparut niste negi genitali in zona capului penisului care arata foarte inestetic si nu stiu cum sa scap de ei... nu as vrea sa merg la dermatolog. Stie cineva un tratament? Mulțumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un dermatolog stie si ar trebui sa mergi la el sa te co nsulte, ori un urolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Tratamentul ti-l poate da numai un medic, de la un cabinet de boli dermato-venerologice, fiindca negii aia sunt de mai multe feluri si are nevie sa vada ce tip sunt ca sa-ti dea medicatia corecta.

Atentie: sexul fara prezrevativ este interzis, fiindca esti foarte contagios si imprastii acest virus care provoaca negi!

| Violleta2022 a răspuns:

Iata aici ce ar trebui sa stii despre bolile cu transmitere sexuala, printre care si negii genitali:

https://doc.ro/......aza-corect

http://www.mymed.ro/negi-genitali-condiloame-veruci.html

| Emilian65 a răspuns:

Singurul care te va ajuta sa scapi de negii de care vorbesti este medicul dermatolog. Asa ca, consulta de urgenta un medic dermatolog.

| Goete a răspuns:

Cu o lama de ras fa o ascutitoare ca cea de creion, dar mai mare, sa iti intre in ea apoi bag-o tot neprotejat si invarte de ascutitoare pana iti taie negii.

Sau du-te la medic, proabil ca problema e mult mai mare decat negii pe care ii vezi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie sa mergi la dermato-venerologie, din păcate nu se pot trata fără consult medical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai luat HPV, un virus care are recidive, care nu se poate vindeca, la fel ca herpesul, rămâne toată viata în organism.
Probabil aveai imunitatea scăzută, de ai contractat acest virus.Nu se poate altfel, decât sa vizitezi urgent un medic dermato-venerolog, le va elimina cu laserul, acestea se pot înmulți într-un mod foarte rapid.
Trebuie sa mergi la medic atât tu cât și partenera, sa va tratați amândoi. La femei acest virus datorita unor tulpini pot face cancer de col uterin poate deveni foarte periculos, de aia sugerez sa mergeți amândoi la un medic, ea trebuie sa meargă la un GINECOLOG, și tu la DERMATO-VENEROLOGIE.

| Octavian81 a răspuns:

Salut!
Fara un consult al unui doctor specialist dermatolog, nu poti sti ce ai, si prin urmare, nu stii ce medicamente sa iei.
Nu trebuie sa iti fie rusine de doctor. Doar el te poate ajuta. Considera-l prietenul tau. Indiferent ca e domn sau doamna.
Noi, aici nu putem sa iti spunem ce medicamente sa iei. Eu te indrum spre doctor. Incepe cu medicul de familie, iar mai apoi la medicul specialist.
Multa sanatate!

| RadUwU a răspuns:

Ai pierdut din prima sa i spui pa pa la penis