| LordCristobal a întrebat:

Salutare lume!
Fetelor am o intrebare pentru voi.
Sa zicem ca ati iesit la o intalnire la restaurant cu un baiat si dupa o intalnire reusita baiatul va spune in felul urmator:
,, Mi-ar placea sa vii la mine acasa sa vedem un film de dragoste.Ce zici?"
Ce reactie ati avea fata de aceasta propunere inedita?
Ati accepta invitatia baiatului?

Răspuns Câştigător
| Fonk a răspuns:

De ce nu?

12 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Asta e propunere inedita?

| raMLesS a răspuns:

Eu nu sunt femeie, dar daca as fi femeie, mi-as face cont de tinder si as iesi la date cu toti barbatii care sunt dispusi sa ma scoata la restaurant... merg mananc pe gratis beau cafea pe gratis din banii fraierilor, apoi cand mi se face iar foame ma vad cu urmatorul... sex doar cu aia bogatasi as face laughing Asta sunt, daca as fi femeie as fi ultima cu*va laughing Bine, as face asta pe bani multi ca doar nu o sa ma fufu cu toti boschetarii care abia isi permit sa ma scoata in oras la un amarat de restaurant laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

N-am gândit niciodată așa, dar tocmai mi-ai dat o idee bună de a mânca pe gratis. Nici la vreun scenariu de genul nu m-am gândit vreodată.
Dar ar trebui să mă pun pe slăbit, apoi să-ți urmez planul și să mă și răzbun și să și mănânc pe gratis. rolling on the floor))) După vreo 5 ani de foamete ar merge laughing) să le fur mâncarea, dar și acadeaua. rolling on the floor) În final ei vor pleca și cu inima goală și cu portofelul gol. Dacă tot au vrut femei slabe, or să devină ei slăbănogi. rolling on the floor)
God! Îmi cam place noul scenariu creionat. laughing)

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca femeie ai sute de obtiuni pe aplicatiile astea, ai match la fiecare swipe, mancare gratis la un simplu gest cu degetul ))

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Păi am stat o perioadă pe Boo. happy
A fost funny cât o durat, dar am dezinstalat aplicația, prea mulți bărbăței și totuși nimic. Și nu m-a mai atras laughing)
Ahhh, ba acum că-mi amintesc, vorbeam cu un băiat care era chiar de la mine din județ și am uitat să-i cer măcar un număr. Ahhh, why? Chiar părea o conversație drăguță aceea. Și chiar am întrerupt conversația fără să-i fi spus ceva. :/ Ahhh, sunt o idioată, ce-am făcut? :/

Apoi am descărcat și Tinder, dar nu știu cine susține că e gratuit. Eu aveam o groază de inimioare primite de la bărbăței și eu nici măcar nu reușeam să le văd. Că îmi cereau bani afurisiții, mi-au venit nervii și l-am dezinstalat și pe ăla. happy

Nu mai instalez nimic, sunt niște tâmpenii și aplicațiile astea. Nu știu, eu am concepțiile mele deja formate, despre dragostea asta, trebuie să fie ceva întâmplător, nebunesc, picat din cer. Nu știu ceva nou sub soare. Să te lovească, atingă, ucidă. Să te bulverseze. Nu așa, ai văzut, ai plăcut, ai luat și gata.

Mehhh, urăsc viața asta. happy În care nimic ciudat, bizar, uimitor nu se întâmplă.

| justasking1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu cati ani ai, dar daca te-a impresionat sfatul celui de sus, esti sigur adolescenta...nici in gluma sa nu faci asta, nu stii ce boli poti lua de la "bogatasi", aia isi permit cu oricine, plus ca si daca iesi la o masa cu restul, se pot razbuna si poate iesi f nasol....in fine. Orice alegi sa faci, fa responsabil. Sfatul meu ar fi sa-ti faci un iubit care sa-ti ofere tot ce poti lua de la 20 insi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justasking1):

Am aproape 30 de ani și sincer trec prin gândurile sinuciderii în majoritatea timpului. Ba chiar ies pe stradă în speranța că cineva mă va răpi și mă va ucide, ca măcar să nu comit eu păcatul capital. Așa că faza cu "răzbunatul" sau că o să o pățesc, nu mă sperie. Ba chiar vreau să o pățesc, dar doar în așa manieră încât să plec de pe lumea asta mai repede. Nu vreau traume și nici chin, aștept un nebun să mi-o dea în cap și gata, să mă duc dracu de pe lumea asta. Că sunt sătulă de ea.
Faza e că în cazul meu nici dacă aș vrea să pun în aplicare acest plan, bărbații nu ar fi interesați, deci oricum nu aș păți nimic. Ba mint, poate totuși vor fi unii cu niște fetishuri țicnite. Dar ăia vor fi probabil și mai ciudați chiar și decât mine.
Oricum la aproape 30, nu mai caut nimic și știi că ceea ce am scris acelui user, a fost doar de dragul conversației și glumei, cu poate un mic sâmbure de adevăr, dar oricum nu fac nimic. Ba sincer dacă aș fi fost omul acțiunii, aș fi făcut altele mult mai faine decât să mă razbun pe o gloată de masculi. Aș fi mers la un job mult mai fain, de la care puteam câștiga și bani mai mulți, și experiență mai faină, aș fi plecat în afară, să fac bani mai mulți și aș fi vorbit deja cu oameni smart și inteligenți, și ca să leg prietenii și relații, dar și ca să mi prezint ideile ce zac în mine și chiar să mă apuc de afaceri.
Dar adevărul este că din nu știu ce motiv, mi s-a dat destinul ăsta. Să nu cred în mine și să tac. Și de aici uite-mă în viața asta care o urăsc și nefăcând nimic bun cu viața mea. Mai mă lupt eu pe acasă să citesc și să învăț câte ceva, dar oricum la ce folos, dacă nu mi expun cunoștințele în societate. Trist, dar asta mi-e dat să trăiesc. happy

| anonim3247 a răspuns:

Bărbatul nu invită femeia la restaurant dacă știe că nu iese ceva după aia

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Bărbatul ar spune la ieșire
- Mergi la mine să bem o cafea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, dacă am la mine usturoi, aghiasmă, crucifix, spray lacrimogen, un briceag și tot arsenalul. Sunt pregătită. happy

Glumesc, oricum nu m-ar viola pe mine nimeni. rolling on the floor)

| AdioTPU a răspuns:

I-aș răspunde că sunt de acord sa vedem un film dar la cinemahee hee Un film cu Zorro smug

| Mda01 a răspuns:

Eu zic ca societatea si lumea noastră s-a dezvoltat destul de mult încât o fată să se prindă de această capcană clasică și să refuze oferta cu orice preț.