| MrSmith a întrebat:

Păi, treaba stă în felul următor: eu sunt îndrăgostit de o fată, care, la început când am cunoscut-o, mi-a dat speranțe că o să fim împreună, m-a pus să aștept, mi-a zis că dacă ar fi singură (avea prieten atunci) aș fi primul băiat pe care l-ar vrea și alte chestii de genul. Am așteptat, m-am îndrăgostit din ce în ce mai tare de ea, până s-a despărțit de tipul cu care era și nu a mai vorbit cu mine. Până la urmă ne-am certat, am stat certați destul de mult timp până a încercat ea să fie prietenă din nou cu mine, a zis că îi pare rău, că ține la mine, că a fost fraieră... Dar voia să fim doar prieteni. Au mai urmat câteva certuri și de fiecare dată ea făcea primul pas spre împăcare. Însă mereu îmi zicea să fim doar prieteni, aflasem și de la un prieten că îi zisese că pur și simplu nu vede „scânteia" aia în mine. Toate bune și frumoase până ieri când am aflat că de fapt mă place. A fost o veste destul de neașteptată pentru mine, și acum nu prea știu ce să fac, cum să acționez. Diseară mă văd cu ea, și am de gând să o sărut, dar nu prea știu cum aș putea să fac asta. E ceva ce aștept de foarte mult timp și vreau să iasă bine. Ceva idei? Și eventual și o părere despre toată chestia asta? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Ce povest draguta puppy dog eyes. Asa, acum sa iti spun ce ar trebui sa faci. Nu te arunca, nu te grabi sa o saruti, si ca sa fie mai romantic, asteapta sa se mai intunece putin afara. Daca va plimbati prin parc sau de genul, ma refer in aer liber, incearca sa o iei de manuta, si sarut-o pur si simplu in mijlocul strazii. Intoarce-te brusc asa la ea, si uita-te in ochii ei si pune-i o mana pe obraz si sarut-o. Ne plac lucrurile astea, noua fetelor. Iar daca mergeti undeva la un suc sau ceva, intr-un mall, mergeti la film eventual, si o poti saruta acolo, sau surprinde-o acum cand te vezi cu ea cu un trandafir. Sa speram ca te va pupa cel putin pe obraz, si daca insa nu iti iese sa o saruti din prima asta seara, sa fii sigur ca vor mai exista intalniri intre voi doi. O fata nu renunta usor atunci cand place un baiat. Bafta multa si sper sa va simtiti bine :*.

3 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Daca nu o duci la cina cu slana si usturoi degeaba.

| MrSmith explică:

Sunt varză și n-am buletin? Ai gândit mult înainte să zici asta? Am 18 ani, ea 17, iartă-mă că nu am precizat. Nu e prima fată din viața mea.

| Florenta16 a răspuns (pentru MrSmith):

Du-te la intalnireee! laughing