| Di3NuTZz4_7086 a întrebat:

am 13 ani si vreau sa stiu ce este mastubrarea am vazut atatea intrebari si as vrea sa aflu si eu...va rog frumos nu am sa fac nimic daca are legatura cu viata sexuala etc etc dar vreau doar sa stiu.va rog nu scrieti la misto.

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna Di3NuTZz4,
Masturbarea inseamna sa iti creezi placeri singura. Sa te atingi sau managi in zona pubiana.
Poate vrei sa mai citesti http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/ce-este-masturbarea-cum-adica-nu-inteleg/
Pa, pa

| Hăgiul a răspuns:

Da are legatura cu viata sexuala si inceperea acesteia de la varste fragede va avea efect negativ asupra psihicului tau si, posibil, si asupra fizicului deteriorand aparatul reproducator.
Nu consta decat in senzatia de moment, de extaz iar imediat dupa un sentiment de vinovatie. Iti spun, mai bine nu incerca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctul culminant de placeribig grin
scurt si la obiect te excititongue

| abcdd a răspuns:

SPAM14091/abcdd