| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, Am 18 ani, urmeaza sa ma inscriu la facultatea de Educatie fizica si sport din Bucuresti.De curand am aflat ca unei fete ii place de mine.Lucrul acesta este spus de extrem de multe persoane,poate si straine, pe care l-am observat si eu. Fata are in jur de 15 ani si este fiica unei mame dominante.Prima data am aflat de la parintii mei ca ii place de mine.Toate bune si frumoase, am fost si eu indragostit de o fata care nu ma observa si am suferit putin deoarece nu am avut curaj sa ii spun (2 ani).Am inceput sa vorbesc cu ea prin mesaje.Avem foarte multe in comun, ceea ce ma uimeste fiindca sunt un om foarte dificil si ma inteleg mai greu cu oamenii(Copilaros). Intr-un final i-am spus ca imi place de ea.Raspunsul ei a fost unul total neasteptat, ea a spus ca nu-i place de mine ca sunt 3-4 ani diferenta, ca am 18 ani si ea 15...infine.Cred ca se gandea ca vreau sa intretin relatii sexuale cu ea, eu nu-s asa.Pana acum nu am avut nici o prietena deoarece m-am axat pe scoala si sunt extrem de timid cu toata lumea(Stiu sa maschez acest lucru ca sa nu se observe).Ne-am vorbit destul de uratel unul celuilalt urmand foarte multe block-uri, unblock-uri.Parerea mea este ca din cauza mamei sale,care practic ii pune "piciorul pe gat" si ii este frica sa vorbeasca cu mine si faptul ca ea credea ca vreau sa intretin relatii sexuale.Mie imi este rusine sa vorbesc cu o fata mai draguta, dar mi-te-mi sa mai si intretin relatii cu aceasta.Acum,eu stand la sat,de multe ori cand trece se uita la mine, fara sa-mi zica nimic, parca strigand in gand "te plac! Dar mi-e frica!"
Sau doar se uita cu nesimtire.
Acum in decembrie urmeaza ziua ei si o sa-i spun prin mesaj "La multi ani!"
Este o fata excelenta,nici ea nu a mai avut prieten,Este dansatoare,invata foarte bine, este frumoasa(cel putin pentru mine). Pana sa ne vorbim "uratel" eram indragostit de imaginea creata de parintii mei asupra idealului meu in viata.Acum m-am indragostit de sufletul ei,nu de corpul sau frumusetea ei.E ca mine.
Sa o las balta? Stiu ca pare ciudat dar eu nu vreau aventuri si chestii din acestea,as dori o prietena serioasa cu care sa fiu fericit (casatorit). Probabil visez filmele de dragoste pe care le-am vizionat.
Va rog sa nu ma judecati,am un suflet bland, slab cand vine vorba de iubire.
Sa o uit? Sa merg mai departe?
Prima mea prietena as dori sa fie si ultima (in sensul casniciei).

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Poate pare greu de crezut, dar rezonam in anumite privinte.
Iti sugerez sa fii perseverent si sa mai incerci cu prima fata, cu cea despre care ai vorbit in postarea intitiala.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei reusi sa devii student, in mod sigur o vei uita. big grin

| Rolitech98 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mai astept un raspuns.Multumesc de sfat, tin cont de el.

| aXy99 a răspuns:

Mai incearca.

| Rolitech98 a răspuns (pentru aXy99):

Ce sa mai increc? Sa vorbesc cu ea? Sau sa incerc cu alta fata? nu prea imi mai este aminte de fete.Toata lumea zice ca-s un baiat frumos, ca sunt deosebit.dar in 18 ani aproapre 19 nici o fata nu a vrut sa ma cunoasca, pentru ca sunt prea "cuminte". Acum imi zice "buna" (ea prima). Cred ca s-a distantat.Sau poate si-a facut si ea curaj.

Nici nu vreau sa o grabesc, macar sa vorbim.

Corectez :"Nici o fata nu a vrut sa ma cunoasca"
-Am primit invitatii de la fete la un suc, dar unele erau fumatoare(urasc fumatorii.M-am intoxicat odata si era sa mor), altele voiau o relatie scurta cu aventuri.
Sa nu gasesc si eu pe cineva serios, ca mine?

| Rolitech98 a răspuns (pentru aXy99):

Dar,dar ce sa-i spun? Sunt foarte demoralizat.
Cred ca am indepartat-o de mine.
Si ca si info in plus.
Tata cand se vede cu tacsu mereu imi zice sa auda el:
"Vezi ca omul asta are fete frumoase".
Si nu zice nimic.
Rade cu mine, glumim.
Singura problema mai mare ar fi Mama-sa.Ma inteleg bine cu ea.Este o fire razatoare (in sensul bun), este o sefa prudenta.Mai pe toata lumea pacaleste, mai putin pe mine.O sa incerc usor, usor.Dar daca nu-mi raspunde la primul mesaj?

| aXy99 a răspuns (pentru Rolitech98):

Poate pare greu de crezut, dar rezonam in anumite privinte.
Iti sugerez sa fii perseverent si sa mai incerci cu prima fata, cu cea despre care ai vorbit in postarea intitiala.