| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o mica mare problema : Imi place mult de un baiatt, are 14 ani si este cu mine in scoala. Tin sa mentionez ca este foarte timid, acceptand sa se izoleze in jocurile de Pc pe care le joaca. Nu stiu cum sa il abordez si cum sa aflu daca tine la mine, atata timp cat nu pot vorbi cu el. As dori niste sfaturi, si sa imi spuneti daca ar trebui sa renunt sau nu. Funda celui mai folositor raspunss. :*

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Nu trebuie sa renunti. Daca este timid inseamna ca el nu poate porni o conversatie, deci aici intrii in rol tu.Trebuie sa-l abordezi usor, sa-l intrebi de jocuri, etc. Apoi ii spui sa-ti dea Id sa te joci si tu, si dupa ce mai trece o perioada de timp ii spui ce simti pentru el.

5 răspunsuri:
| rap4us a răspuns:

Daca e cum zici tu, il abordezi cu usurinta si eu zic sa te astepti intr-o saptamana la o relatie. Daca se izoleaza e clar ca va simti nevoia unui prieten care sa ii fie alaturi. Intra in vorba cu el si vei vedea ca o sa vorbeasca. Dar un sfat, de la amator de jocuri pe PC(eu, dar nici vorba sa ma izolez sau sa fiu obsedat, ma joc doar 2-3 ore pe zi) la o fata indragostita... Incearca sa te uiti pe net in legatura cu ce joaca el, sau jocuri smechere si hai, ca ti-am dat si idee de discutie.

| Th3Li0N a răspuns:

Hei Hei ceau cand este pe la scoala mai spune-i si tu ce faci? sau ceva de genu cerei un numar de telefon si eu nu cred ca sta la scoala si nu zice nimic! Poate de aia e timid ca te place si ii bate inima tare sau se teme sa nu spuna ceva prostesc si inutil sa nul consideri prost, ghay, fraier, laudaros etc. Tu incearca sa-i dai chef de viata daca nu reusesti poate este un dependent de jocuri in pauza mai vorbeste cu el sa-ti dai seama caci poate avea si o problema care o tine numai el cu mintea.Fa ce iti spune inima nu creieri si eu am spus sfatul meu dar nu trebuie sa iei in considerare Funda?

| Peachy a răspuns:

Punctul sau slab se afla in jocuri profita de aceasta slabiciune si intreaba-l despre joc spune-i ca ai vrea si tu sa te joci acel joc si faceti conversatie dintr-un simplu joc se poate ajunge la o prietenie si pe viitor cine stie poate o frumoasa relatie, nu il presa daca incepe cu simpla curiozitate despre jocuri o sa vezi ca, cu putina rabdare il vei dezlipi de jocuri si timiditate.

| Cristyan21 a răspuns:

Zi si mie din ce oras esti.Si uite o idee cand este in pauza du-te vorbeste cu el si intreaba-l de jocuri, ce jocuri ii plac, stii tu din astea dar fii atenta sa nu incepi sa ii comentezi jocurile ma refer daca-s din astea de violenta sa nu i le comentezi ca o sa se simta ff prost.Ca am si eu un coleg asa.

| Anna1230 a răspuns:

Incearca sa arati inters fata de hobbyurile lui. Ma refer, joaca-te si tu cu el! Asa veti avea clar un subiect de vorba si un motiv sa deschizi o discutiehappy Momentan nu-i spune ca l-ai place, deoarece s-ar putea sa-l sperii; insa incearca sa te apropii de el putin cate putin. Jocurile asta sunt cheia, deoarece "se izoleaza in jocurile pe care le joaca"; deci inseamna foarte mult pentru el.
Succes! :*