| EdyEdyson a întrebat:

Salutare tpu.am si eu o intrebare cum poti face ca sexul sa fie protejat mrg nu stiu cum sa zic vreau si eu un rasp. Fara jigniri.

Răspuns Câştigător
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Trebuie sa folosesti prezervativul, este cea mai raspandita metoda de a preveni o sarcina nedorita sau boli cu transmitere sexuala. Sunt si multe alte metode insa iti recomand prezervativul. Funda? puppy dog eyes

| unknownn a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Prezervativul a.k.a pungatrista este recomandat de oamenii rai care vor ca pompierul sa fie sugrumat si sa nu mai simta placere.
Cateodata aceeasi oameni rai o mai baga pe aia cu boli sexuale, dar crede-ma ca prima, a doua SIDA luata e mai grea, ca pe la a 5-a, a 6-a te obisnuiesti!

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,

Sexul protejat se realizează prin metode de contracepție. Acestea sunt prezervativul, pilulele anticoncepționale, plasturele și injecțiile anticoncepționale, steriletul, prezervativul feminin, diafragmele, bureții, spermicidele etc.

Totuși, cea mai bună metodă pentru a te proteja de o sarcină nedorită, dar și de bolile sexuale este prezervativul.

Citește mai multe aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/......ptive_1025

| musculo a răspuns (pentru Rayyy):

Nu ii zice de bureti k poate isi ia din ala de sarma

| soul2soull a răspuns:

Folosesti prezervativ vezi ca e de unica folosinta

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Cea mai bună metodă este prezervativul.

| Nelamuritul a răspuns:

Cea mai buna metoda ii prezervativul deci folosestel fara griji dar sa fie durex nu alte tampenii care se sperc la prima penetrare.

| musculo a răspuns:

Iti cumperi un scut de jucaraie(in crrefour la raionul cu jucarii), sau ai putea sa iti cumperi un pachet de prezervative (de la farmacie...maxim 10 lei)rolling on the floor

| vieriueduard00 a răspuns:

Foloseste un prezervativ, e cel mai bine big grin