| MariusPatis589 a întrebat:

Îmi cam place de ceva timp de o fata... Am iesit de vreo doua ori cu ea si cu niate prieteni/pretene si a inceput sa imi placa... Dar cand incerc sa vorbesc cu ea sa iesim prin oras sau sa îi spun ca o cam plac sau ca o simpatizez sau ceva de genul, efectiv ma blochez si nu stiu ce sa fac sad Sunt o persoana putin(adica foarte) timida si nu stiu cum ar reactiona ea. Adica imi este ca dupa nu mai vorbeste cu mine sau ca o sa fiu dezamagit de raspunsul ei... Are cineva vreun sfat si pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Angelll98w a răspuns:

Salut, pai nu ai nimic de pierdut uite de exemplu sa privim din ambele parti
Daca te refuza-macar afli adevarul si te impaci cu gindul dar nu te chinui aiurea.
Daca te accepta - esti fericit si formati o pereche super draguta :*
Deci ce pierzi? Nimic ..asa ca prinde curaj invit-o in oras. Nici nu zi ca si ea te place si asteapta ca tu sa te trezesti la realitate caci asa suntem ni fetele inchise in sine si mereu asteptam ca voi baietii sa facetz primul pas. Succes

2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Da, problema e la tine. Sau să nu zicem problemă, e firesc să se întâmple asta. Vezi tu alții sunt tupeiști derbedei golani, iar alții sunt mai timizi, nu e un defect ci e o calitate și asta.
Totuși încearcă să fi face 2 face cu ea și nu și alte persoane de față ca să te inhibi.

| AliGab a răspuns:

Pai daca "nu mai vorbeste cu mine sau ca o sa fiu dezamagit de raspunsul ei." ce daca? Cel putin aflii adevarul nu? happy