| hosa48 a întrebat:

Hey Guys. Am o problema si nu sunt genul care sa apeleze la o astfel de retea de socializare dar chiar am nevoia altor pareri.
Cunosc un baiat de aproximativ 3 ani si suntem prieteni extrem de buni inca de atunci. Am trecut prin multe impreuna si a inceput sa ii placa de mine si am inceput si eu sa am o oarecum atractie fata de el. M-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el si am spus ca da. Relatia noastra a mers extrem de bine ceva timp pana acum. Un prieten de-a lui s-a intors in oras si au inceput sa iasa impreuna. Evident, nu ma deranjeaza. Dar nu ma mai suna deloc cum obisnuia si si-a schimbat comportamentul fata de mine si se comporta de parca nici nu suntem impreuna. Poate e doar pentru o perioada de timp faza asta, dar nu ne vedem deloc si chiar sunt derutata. Cand il sun vorbeste in sictir si efectiv nu stiu ce sa fac. M-am atasat super repede de el si mi-e dor de el.
Daca incerc sa vorbesc cu el despre asta se comporta si vorbeste indiferent cu mine. Si ma gandesc ca poate nu mai simte la fel pentru mine, dar daca era asa s-ar fi despartit de mine imediat. Ii cunosc firea foarte bine si stiu ca asa ar fi fost.
Ce as putea sa fac? Ajutor, va rog.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa mult la schimbat un prieten? ce ofera ala ca sunt curios, sigur nu e prietena?

| hosa48 explică (pentru RAY):

100%. Nu stiu.dar s-a schimbat dintr-o data

| RAY a răspuns (pentru hosa48):

E ciudat,chiar nu vad o explicatie, poate a scazut interesul fata de tine, comunicati mai des, activitat mai dese impreuna, sex mai des etc poate amicul lui ea bagat ceva in cap mai sti

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea ai de ales, trebuie sa iti controlezi sentimentele, sa-l tratezi si tu cu indiferenta, si sa te obisnuiesti cu ideea ca nu prea mai aveti o relatie.
Daca se intoarce la tine, nu ierta perioada asta, arata-ti supararea si nu-l ierta ca o indragostita fraieruta ce esti big grin
Baietilor nu le plac fetele moarte dupa ei. Trebuie sa-ti afisezi si tu un minim de orgoliu.

| Doub a răspuns:

Îl întrebi de ce se comportă aşa.
Dacă nu te mai simţi bine în relaţia asta, te desparţi de el.

| DannyEllaMP a răspuns:

Am trecut și eu prin ceva asemănător și îți zic sincer că cel mai bine ar fi să îl tratezi cu indiferență, dacă nu te sună el nu îl suna nici tu.
Indiferența doare cel mai tare și dacă el chiar te iubește te va căuta, dacă nu te caută înseamnă că nu te iubește și mai bine te-ai despărți de el. (asta în caz că nu te va căuta)
Deci ascultă la mine și urmează-mi sfatul. Te asigur că va fi bine!
p.s nu te umili în fața lui!
Mult noroc!winking