| Dante30 a întrebat:

Salutare TPU, Ma intriga urmatorul subiect si vreau pareri vizavi de el, Daca un baiat ii face oral(Cunnilingus) prietenei lui si ea este 100% sanatoasa si sa zicem ca si-a facut dus inainte de actul in sine, Exista vreun risc ca baiatul sa contracte vreo boala transmisa sexual? Intreb deoarece m-am informat destul de mult pe subiectul acesta si inca am dubii, Deci in esenta se pot lua bolii cu transmitere sexuala daca partenera/partenerul este 100% sanatos si igiena personala a fost efectuata inainte de act?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Mai, nu ai cum sa iei ceva ce nu exista...nu e logic?
Poate tu ai citit ceva ce ai inteles gresit : exista boli pentru care femeile sau barbatii sunt doar purtatori. Adica ei nu au nici un simptom dar au microbul in ei si-l dau mai departe.
Poate asta ai citit tu...

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da va fi bine fara vreo boala de transmitere sexuala, varumiu odata mi-a zis ca a fost cu una in oras si au mers ceva el si-a spalat membrul dar ea nu si mirosea a transpiratie iti dai seama si ce gust avea, cica i-a fost rusine sa zica sa se spele acum el stie poate i-a placut asa si nu recomand nimanui sa faca asa ceva doar dupa spalare eventual sa puna o cireasa cu frisca pentru un gust extra.

| marinaa9 a răspuns (pentru mgtow):

"sa puna o cireasa cu frisca pentru un gust extra" laughing buna asta!

| mona a răspuns:

Sansele sunt minime

| Emilian65 a răspuns:

Daca are certificat medical ca este sanatoasa si iubitul i-a facut un oral, atunci nu are de unde sa ia boli cu transmitere sexuala.

| Felys a răspuns:

Ca sa se ia o boala, indiferent ce boala, trebuie sa existe microbul respectiv in corpul unui partener, atata timp cat nu exista nici un microb cu trasmitere nu exista posibilitatea imbolnavirii partenerului. logic asta

| JustStitch a răspuns:

Nu, baiatul nu pateste nimic

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Sa ii faci oral prietenei tale e cel mai frumos lucru din lume.
Ooo da... big grin

| lex79 a răspuns:

Tu vezi ca te contrazici singur. daca aia este 100%sanatoasa atunci de unde sa iei bts?

| Dante30 explică (pentru lex79):

Nu ma contrazic singur, cel putin asa cred din tot ce am citit pe net si intrebat real life, am ajuns la concluzia ca exista sanse chiar daca e sanatoasa 100% persoana respectiva de aia sunt aici pe TPU cerand pareri/opinii pe subiect pentru a ma documenta mai mult.

| lex79 a răspuns (pentru Dante30):

nu stiu ce ai citit tu si mai important, nu stiu ce ai intels tu din ce ai citit. poate ar fi cazul sa-mi dai si mie referintele tale.

| sofisis a răspuns (pentru Dante30):

Mai, nu ai cum sa iei ceva ce nu exista...nu e logic?
Poate tu ai citit ceva ce ai inteles gresit : exista boli pentru care femeile sau barbatii sunt doar purtatori. Adica ei nu au nici un simptom dar au microbul in ei si-l dau mai departe.
Poate asta ai citit tu...

| AnghelCatrii a răspuns:

Sunt mici posibilitati!