| 19Mihai92 a întrebat:

Salutare TPU,
prin Craiova, pe la ce magazine / farmacii se gasesc prezervative de dimensiuni mai mari? Nu am reusit sa gasesc prezervative care sa aiba circumferinta mai mare de 58.
Daca stiti va rog sa lasasti un comment. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea corecta o poti determina astfel:http://adevarul.ro/......ndex.html. Poti de asemenea sa te informezi ca prezervativele cele mai au o latime de 56 mm.(standard european).""Daca un prezervativ este prea mare, exista riscul sa alunece in timpul raportului sexual, iar daca este prea mic, se poate rupe. Tocmai de aceea, in acest domeniu, nimic nu a fost lasat la voia intamplarii. Conform normelor europene, marimea-standard a unui prezervativ trebuie sa indice 170-185 mm lungime pentru o latime de la 51 la 54 mm, dar exista si optiunea king size, cu dimensiunile de 208 x 56 mm.""http://www.descopera.ro/cultura/4994022-micile-secrete-ale-prezervativului.

| Emilian65 a răspuns:

58 cm sau 58 mm? Daca este de 58 cm sau mai mare de 58 cm, nu vei gasi nicaieri. Iar daca este 58 cm sau mai mica de 58 cm aceasta marime nu se fabrica pentru ca nu se cauta.

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Imi palce poza de profil happy

| jojo92 a răspuns:

Wauuuuuu laughing)))))))