| and32229 a întrebat:

Salutare TPU, tin sa va impartasesc un gand care nu ma mai lasa sa dorm noaptea de cateva zile.
In jur de 20 ianuarie eu cu fosta partenera am intretinut o relatie protejata. Intre timp am schimbat prezervativul si evident am spalat penisul dar al doilea s-a rupt in interiorul ei (de precizat ca nu ejaculasem a doua oara). Din momentul cand am sesizat ca s-a rupt nu am mai continuat si ne am oprit acolo neavand un al treilea.
Nu am mai tinut legatura cu ea avand si niste mutari (ea s-a mutat in alt oras si eu in alta localitate), dar am auzit de la niste persoane comune ca ar fi insarcinata. Aici apar niste semne de intrebare, din ce am inteles de la altii ea ar mai fi intretinut si alte relatii cu alte persoane de atunci dar stau cu frica ca s-ar putea sa fie adevarat si copilul sa fie al meu. Care ar fi sansele? Ar trebui sa ma calmez si sa nu mai fiu asa paranoic?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, snsele sunt mari sa fie insarcinata cu tine, fiindca aveai deja sperma pe teava ramasa de la prima partida sexuala si cum prezervativul s-a rupt in interiorul ei la a doua partida,, putea sa fi ramas gravida atunci, daca ea era in perioada fertila.

In orice caz, dupa nasterea copilului se poate face un test de paternitate si atunci se poate sti cu siguranta, al cui este copilul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ai facut sex cu ea doar atunci nu are cum sa fie insarcinata.In momentul in care apare menstruatia dupa partida sexuala inseamna ca nu s-a instalat nicio sarcina.

https://www.tpu.ro/......a-devreme/

| Emilian65 a răspuns:

Din precizarea ta ca la 2-3 zile după actul sexual cu pricina i-a venit menstruația, rezulta ca nu poate fi gravida cu tine.

| Robert2526 a răspuns:

O fi insarcinata, dar in mod clar nu cu tine. In loc de sarcina ei, in locul tau m-as ingrijora mai mult de eventuale boli ce ai fi putut lua de la ea, pare ca nu e deloc cuminte fata happy

| and32229 explică:

Cred ca ar trebui mentionat ca la 2, 3 zile dupa aceea a avut menstruatia