| gaga_1887 a întrebat:

Salutare tuturo astazi m-am gasit cu nepotul nasei mele cu care ma inteleg foarte bine(tin sa mentionez ca el are 13 ani, poate o sa radeti, dar este inca de la varsta asta un mare gagicar, vorbesc foarte serios) si din vorba in vorba m-a intrebat daca tot nu mi-am facut nici o prietena(m-a mai intrebat si mai demult si nici atunci nu aveam)si i-am zis ca nu si mi-a spus ca daca vreau imi face cunostinta cu sora mai mare(are 20 de ani) a unei prietene de a lui si i-am zis ca da si i-am spus sa ma sune saptamana viitoare sa ne intalnim si sa mi-o prezinte(as fi vrut inca din weekendul asta, dar sunt plecat la tara)

Buuun si intrebarea mea este cum sa fac o prima impresie buna, ca sa ma placa fata respectiva si sa imi fac in sfarsit prima prietena, cum sa actionez? Astept cu nerabdare sfaturile si parerile voastre.

1 răspuns:
| IloveME a răspuns:

Inainte de a te gandi c sa faci ca sa te placa aia mai bine gandeste-te daca o vei placea u pe ea!
nu te arunca intr-o relatzie doar de dragul de a avea o prietena!