| oana_4158 a întrebat:

Am facut o prostiiieee cat mine de mare.ma puteti ajuta?
sa va povestesc de la inceput.ma intalnesc cu baiatul asta de 7 luni.intretin relatii sexuale cu el.eu am inceput sal iubesc.il iubesc foarte mult. l-am intrebat ce simte pentru mine si mi-a zis ca si lui ii e drag de mine dupa aceea l-am intrebat ce e intre noi, a zis ca e o relatie nu oficiala.mai bine zis camuflata! zic catre el camuflata? zice da. zic bine. sambata l-am intrebat de ce se culca cu mine. zice dar tu de ce te culci cu mine zic pentru ca mie mi-e drag de tine, zice da tu ce crezi ca mie mi-e scarba de tine. zic nu stiu de aia team intrebat. bun acum stiu ca ii e si lui drag de mine. dar problema e ca nu ma mai suna. vorbim mult dar numai pe mes la tel nu.aseara era suparat pe mine ca ieri seara am iesit de pe mes. dar i-am spus ca ies. sora mea nu e de acord ca vorbesc cu el si i-am spus ca era sora mea la PC dar tot a continuat sa faca crize.acum vreau sa pun capat acestei relatii pentru ca la urma urmei tot eu voi suferii mai tarziu.acum sufar daramite mai tarziu... si nu stiu cum. vreau prima oara sa-l fac sai para rau si dupa sa-i spun ca nu mai vreau nimic. vreau sa-i spun sa nu ma mai caute decat in calitate de amica.de femeie sa ma caute doar atunci cand e pregatit sa aiba o relatie serioasa cu mine.eu i-am propus mai demult, acum vreo 3 luni dar na vrut a zis ca ii e frica de gura lumii pentru ca e mai mare ca mine.cum sa-l fac sai para rau? un sfat daca se poate.am nevoie de parerile voastre, de sfaturile voastre. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

Este o diferenta mare de varsta, avand in vederea faptul ca ai abia 17 ani, insa mai tarziu, nu s-ar vedea la fel de rau. Dar nu este un motiv cu care sa-i fie jena.Cand iubesti pe cineva, simti nevoia sa te exteriorizezi si vrei ca toti ceilalti sa cunoasca acea persoana deosebita alaturi de care te simti minunat.Aceasta gelozie pe care ne-o descrii, poate fi posesivitate din egoism, orgoliu, nu suporta ideea ca poti gasi pe cineva find mai bun decat el.Insa,daca sustii ca sentimente exista, atunci sunt insuficiente fiindca nu suna prea bine fraza" ma intalnesc cu baiatul asta...intretinem relatii sexuale..." par a fi aventuri, insa repetate cu aceeasi persoana. Exista doar atractie sexuala, nimic mai mult.Ma bucur ca te gandesti sa rupi aceasta "legatura", meriti mai mult decat sa fii la dispozitia unui las caruia ii pasa mai mult de parerea celor din jur.Pt a-l face sa aiba regret, va trebui sa-i arati doar indiferenta, sa pastrezi aparentele incat sa-l faci sa creada ca ti-e foarte bine fara el, care reprezinta un dezinteres total, functioneaza mereu!

12 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Cati ani ai? Cati ani are?

| nobody_9468 a răspuns:

Prin ceva izbitor de asemanator trec si eu. Te inteleghappy.
Tu reprezinti pentru el placere pur sexuala, o tipa care-l ajuta sa dea pe dinafara toti hormonii din el, care poate stie ca il iubeste si el profita de situatia respectiva.
Esti indecisa, la fel ca mine... e greu sa "te rupi" de el cand tu tii al el, iar singurul motiv/pretext pentru a'l vedea este sexul.Si stii ca relatia asta iti face rau, dar te gandesti ac estio fericita cand il vezi, cand va intalniti si parca ideea de a fi fercita uneori, in moemnetele cand el este langa tine te afce sa mai amani ceva timp aceasta relatie neoficialabig grin.
Eu una, am ales sa continui, de exemplu azi cand l-am vazut cum imi zambea mi-am zis"merita sa lupt, sa nu renunt la el.sa ramanem macar prieteni. poate mai tarziu va fi ceva mai complex intre noi. voi fi mereu langa el" si crede-ma ca sunt momente in care nu vreau sa continui, ma certasem cu el sambata si nu vorbisem pana luni cu el.luni tot ce faceam/vorbeam imi amintea de el si stiam ca trebuioe sa vorbesc cu el pentru a-mi reveni din starea aceea. L-am sunat, am vorbit si totul era ok. E ciudat. Iubirea schimba oamenii.
Daca simti ca merita sa lupti pentru el, lupta! Daca crezi ca tine macar puti la tine, continua! Vei suferi, e omenesc, spune-i ce simti si ia o decizie impreuna cu el. Daca si el simte mai mult pentru tine, de ce s-a suparat cand ai iesit de pe mess? II pasa de tine...altfel nu mai tipa la tine si nu-ti mai cerea explicatiiwinking.
Varsta nu conteaza.Si sa fim seriosi nici tu nu te-ai mai intalni cu el daca nu te-ai simti bine, nu-i asa?

Bafta. Daca vrei sa mai vorbim lasa-mi id'ul tau pe privathappy.

| Mya a răspuns:

Cu cati ani este mai mare decat tine? De fapt, cati ani aveti fiecare?

| ßέßέ a răspuns:

Mai bine las`o balta cu "relatia" asta. Nu vrea sa oficializeze relatia cu tine, sau mai bine spus nu vrea sa stie lumea de voi...pai asta cam arata ca a stat cu tine doar sa te f*ta pe romaneste. Il iubesti, te cred, da nu merita. Daca voia ceva serios de la tine, nu se ferea de "gura lumii".

| diana_3934 a răspuns:

Hmm... dificila situatie. Din ce ai scris tu aici imi dau seama decat ca el te vrea decat la pat si ca "prietenia" voastra pentru el nu e decat o distractie.Crezi ca daca ii spui sa te caute ca femeie atunci cand va fi pregatit, ii va fi greu sa spuna peste o saptamana ca s-a schimbat si ca acum vrea o relatie oficiala? Dar sti ca te va vrea doar pentru o noapte doua trei...
Baiatul asta nu vrea nimic oficial e clar, vrea doar distractie! si cei ca el, sincer iti spun, greu se maturizeaza.asa ca decat sa astepti "imposibilul" cauta mai departe.

| Etelca a răspuns:

Chiar nu stiu ce-ar trebui sa faci, cred ca ar trebui sa ii pui capat acestei relatii, pana cand veti fii pregatiti si va veti intelege mai bine

| alysefu a răspuns:

Adios amigoswave, papa

| Pufulete_4230 a răspuns:

Vrea o relatie" camuflata" cu tine pentru ca ii e frica de gura lumii? Atunci ar fi mai bine sa o lasi mai moale cu el. Nu-l mai cauta si vezi daca incearca el sa se apropie de tine.

| adriana_1123 a răspuns:

Eu zic sa nu te rezumi doar la atat. Pun pariu ca arati destul de bine si ai putea avea perte de mult mai mult(un baiat care sa nu i fie teama sau rusine sa se afiseze cu tine, ba din potriva sa i faca placere)Sigur este ceva la mijloc, are si pe alticineva. E pacat cand sunt atatia baieti de teaba.Bafta

| crystus7 a răspuns:

E o decizie buna dar tine-o asa

| oana_4158 explică:

Eu am 17 el 27. faza e ca vorbim. si se poarta foarte frumos. cand vorbim pe mes vb frumos. ma face sa rad, ma face sa ma simt bine. chiar daca ii cum spuneti voi sa vrea doar sa ma f*** el tine la mine.de multe ori cand eram cu el il afceam gelos cu altcineva.chiar si cu un prieten de a lui.si a urlat l ala zice suflammi nevasta acum daca poti (obisnuieste sa-mi spuna nevasta), se vedea in ochii lui ca nu ia convenit.am mers cu un baiat la biliard si a aflat, habar n-aveti ce show am avut cu el. a zis sa-i zic cine ii, ca eu umblu cu ala si tot dinalea, i-am zis ca nu stiam ca il intereseaza daca vorbesc cu alt baiat, a zis cal deranjeaza. zic bine de acum iti zic si cand merg la baie, zice se pare ca tu nu ai inteles ce vreau eu sa stiu, el a avut o relatie de 3 ani, m-am gandit ca poate din cauza asta nu vrea relatie oficiala. dar oricum o sa pun capat relatiei asteia. dar vreau sa-l fac sai para rau si nu stiu cum!

| meee_6647 a răspuns:

Parerea mea...relatie camuflata = interes
Sincer iti spun sa te desparti de el. Ca sa ii faci in ciuda poti sa te aranjezi mai des sa iesi in evidenta pune-ti in valoare toate calitatile, sa fii indiferenta, sa ii arati ca poti face foarte multe lucruri si fara el si ca de fapt tu te-ai jucat cu el nu el cu tine. Nu fi insistenta ca s-ar putea te creada fraiera si nu cred ca tu vrei asa ceva. Daca intr-un final se va intoarce la tine, sincer iti spun, dai cu flit. Un astfel de baiat nu te merita.
Prostia pe care ai facut-o este ca te-ai culcat cu el fara sa stii ca te iubeste. Dar nu e nimic trebuie sa treci peste orice.
Bye:*