| cristianraduL a întrebat:

Salutare tuturor! Am implinit 19 ani recent, am terminat liceul, sunt in sesiunile de bacalaureat, insa. Sunt virgin. Nu am fost genul de persoana ce alerga dupa fete, dar am iesit in oras cu fete, in final totul rezumandu-se doar la "te vad ca pe un prieten bun; ca fratele meu, etc. Inainte nu ma deranja prea tare aceasta chestie, dar acum parca incepe sa ma deranjeze tot mai tare. Nu sunt un om urat, rau, sau fara suflet incat sa nu imi pot face prieteni/prietene, ba chiar sunt foarte prietenos si echilibrat. Nu vreau sa spun sau sa ma plang ca as avea o problema, dar as dori sa va cer o parere, un sfat, legate de. problema mea. Poate nu am avut noroc, am si dormit cu fete, dar nu am facut nimic, nu am vrut niciodata sa "trag de ea" sa facem ceva, eu respect femeile (aici baieti puteti rade). Nu sunt absurd, traiesc modern, ma consider normal. Si totusi, nu imi este rusine sa recunosc ca nu am facut-o pana la 19 ani, dar ma simt prost.nu inteleg daca gresesc, daca este un complex, daca...nu stiu nici eu. Voi ce spuneti?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici eu nu am avut nici o prietenă, si nu m ai am 19 ani, asa că nu dispera.

| ResidentEvil a răspuns:

Nu cred ca e o problema foarte mare. Tata a avut prima prietena la 19 ani si atunci nu era o rusine deci eu zic sa nu iti mai faci atatea griji.

| neutrino a răspuns:

Facem pariu ca daca iei bacul, nu te prinde iarna virgin?

| Nickname1890 a răspuns:

Esti in clasica zona de prietenie si asta se intampla pentru ca nu reusesti sa creezi o atractie. Te porti frumos va intelegeti bine dar fara atractie asta inseamna doar prieteni.

In general ca o fata sa vrea sa se culce cu un baiat trebuie sa fie atrasa de el. Iar fetele sunt atrase de anumite calitati, pe care tu ca barbat trebuie sa ii le transmiti ei prin felul in care te porti, prin felul in care vorbesti etc.

Aceste lucruri dupa cere se uita au fost imprimate la nivel subconstient in mintea lor de-a lungul evolutiei. Si aici se poate face o paralela cu lumea animalelor. Femela vrea sa se imperecheze cu masculul alpha, cel mai puternic si dominant. Acelasi lucru este valabil si la oameni, chiar daca fetele nu o recunosc, este o diferenta intre ce spune o fata si ce gandeste o fata.

1. Preselectie. cu alte cuvinte daca sa zicem esti la o petrecere si esti inconjurat de fete, si alte fete din afara grupului vor vrea sa te cunoasca. Pe cand daca stai izolat sau numai cu baieti situatia este invers. Cu cat mai multor fete le place de tine cu atat si mai multora le va placea de tine pe principiul spiritului de turma.

2. Masculul alpha. Tu trebuie sa fii liderul grupului tau. Ai un grup de prieteni fata trebuie sa vada ca tu esti liderul grupului si ceilalti te respespecta.

3. Capacitatea de a iti proteja apropiatii. Asta cam spune totul de la sine. Fata trebuie sa se simta in siguranta atunci cand este cu tine

4. Capacitatea de a iti exprima liber emotiile. Multi barbati atunci cand sunt langa o fata pe care o plac, au tendinta sa zica totul ca ea (cu alte cuvinte sa o pupe in cur). Ea zice nu imi place nu stiu ce formatie tu zici aa nici mie nu imi place asa de mult cu toate ca tu de fapt esti innebunit dupa formatia respectiva. In loc sa-i spui, ceva de genul (vezi d-asta nu ne potrivim, eu am gusturi la muzica si tu nu pe un ton glumet bineinteles)

5. Pozitia sociala. Asta este una dintre cele mai importante. te-ai gandit vreodata de ce atatea fete frumoase umbla cu mosi cu bani? Crezi ca doar pentru bani? NU, desi s-ar putea sa fie cateva care chiar stau pentru bani, majoritatea chiar daca noi refuzam sa credem adevarul este ca sunt atrase de acei mosi cu bani. Pentru simplul fapt ca au pozitie sociala si un stil de viata atragator. Acum asta nu inseamna ca trebuie sa ai bani, ca sa ai o femeie, nu, trebuie doar sa-i demonstrezi ca ai potential iar un stil de viata activ plin de activitati interesante este un atu.
Deci toate calitatile astea chiar daca nu le ai, le poti exprima prin limbajul corporal, prin felul in care vorbesti si mai ales prin ce spui. Daca tu reusesti sa transmiti toate calitatile astea sau macar o parte dintre ele vei reusi sa te combini cam cu orice fata vrei. Acum probabil ca or sa vina fetele si o sa-mi sara in cap ca nu este asa, dar cum am spus si mai sus, este o diferenta enorma intre ce spune o fata si ce gandeste.

| sayWhaaat a răspuns:

Eu am 18 ani si sunt virgin. Si pe mine ma deranjeaza dar asta e, intai sa dam BACUL happy.
Bafta!

| NnDWtf a răspuns:

Daca iei bacul, fetele or sa vrea sa te dezvirgineze pe tine.
Ia bacul, dupa aia gandeste-te la sex.
Tocmai pentru faptul ca esti prietenos nu-ti poti face prietena, pici mereu in frienzone. Ai dormit cu fete si nu ai facut nimic? Doamne, unde traiesc?straight face

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Mare lucru ca inaca esti virgin
invata sa iei bacul prima data apoi ai timp de prosti..vara ii lungalaughing

| andreiush25 a răspuns:

Respect.

| marya868686 a răspuns:

Dupa ce vei lua bacul vor alerga fetele dupa tine

| DEVOL a răspuns:

Vorba lui Andreush...respect.Draga, nu trebuie sa vezi asta ca pe o problema, ci ca un avantaj.Stiu ca te poti simpti complexat,si inteleg ca e ceva normal sa te simpti asa,si sa crezi ca poate tu gresesti undeva,dar daca vrei sa faci sex,trebuie sa dai putin si de la tine.A incerca sa faci sex (dragoste) cu cineva, mai ales pentru prima data, poate fi greu, extrem de greu, pentru ca ai mereu gandurile "oare fac bine?" "ii place?" "cum ar trebui sa procedez?" dar nu cred ca asta e problema la tine.In primul rand, fi intr-o relatie cu o fata, una pe care sa o iubesti, si sa fie reciproc.Atunci cand te vei simpti pregatit sa faci un pas mai in fata, nu te gandi ca tragi de ea, e doar un lucru intim care se petrece intre voi 2, fi mai spontan, si mai indraznet.Mult noroc!